Otwarcie kin i teatrów - data i zasady. IV etap odmrażania gospodarki

2020-05-27 11:31 Kamil Pawłowski
Kino
Autor: Pixabay

Na taką wiadomość entuzjaści oglądania premier filmowych na dużym ekranie oraz miłośnicy spektakli teatralnych czekali ponad dwa miesiące! Podczas konferencji prasowej dotyczącej IV etapu odmrażania gospodarki poznaliśmy datę otwarcia kin i teatrów oraz zasady, które będą obowiązywały w salach. Kiedy pójdziemy do kina i teatru? Co się zmieni?

Pandemia koronawirusa sprawiła, że w połowie marca zatrzymała się niemalże cała polska gospodarka. Przestały pracować fabryki, zamknięto centra handlowe oraz mnóstwo innych miejsc, w których gromadziła się większa liczba osób. Decyzja podyktowana była szybkim wzrostem zachorowań na COVID-19. Zablokowano także dostęp do szeroko pojętej kultury - zamknięto kina, teatry oraz zakazano organizowania koncertów. Rząd powoli zaczął odmrażać gospodarkę. Przed nami IV etap luzowania obostrzeń, a w nim m.in. decyzje dotyczące wydarzeń kulturalnych i pracy rozmaitych instytucji, które znalazły się w bardzo trudnej sytuacji finansowej.

Kiedy zostaną otwarte kina i teatry?

O długo wyczekiwanym otwarciu kin i teatrów mówiło się już od dłuższego czasu. W jednym z wywiadów, Olga Semeniuk - wiceminister rozwoju powiedziała, że uruchomienie kin i teatrów możliwe jest nawet w połowie czerwca. Podczas konferencji prasowej, która miała miejsce 27.05.2020 premier Piotr Gliński - Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosił datę - 6 czerwca nastąpi ponowne otwarcie kin i teatrów!

Otwarcie kin i teatrów - zasady

Każdy kolejny etap znoszenia obostrzeń wiąże się z zachowaniem określonych zasad reżimu sanitarnego. Podobnie będzie z kinami i teatrami. Co się zmieni? Widzowie w kinach i teatrach będą mogli siedzieć na sali pod warunkiem, że co drugi fotel będzie wolny - pojemność widowni do 50%. Zasada bezpiecznej odległości została wcześniej wprowadzona m.in. w restauracjach.

In My Bones w domowej wersji! Ray Dalton z ekskluzywnym występem na ESKA.pl!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE