Oscary 2021 - Netflix. Nominowane filmy dostępne na platformie

2021-04-12 19:28 AW
Mank
Autor: Netflix/Collection Christophel/East News

Tegoroczna gala oscarowa będzie z pewnością inna niż wszystkie. Z powodu pandemii wiele wydarzeń filmowych odbywa się online i chociaż organizatorzy Oscarów zapowiadają, że wręczenie nagród Akademii Filmowej ma odbyć się w bardziej tradycyjnej formie, na pewno nie będzie ona wyglądać tak jak do tej pory. Ogromną zmianą jest chociażby termin rozdania Oscarów - w tym roku wydarzenie zostało przesunięte aż na 25 kwietnia.

Oscary 2021 - Netflix. Nominowane filmy dostępne na platformie. Już od kilku lat filmy Netflixa stają w oscarowym wyścigu, czego przykładem jest chociażby Roma z 2018 roku. Tym razem jednak sporo zmieniło się również ze względu na pandemię. Z racji tego, że kina w 2020 roku były przez większość czasu zamknięte, o nominację mogły ubiegać się również filmy, które były dostępne wyłącznie w dystrybucji cyfrowej.

Oscary 2021 - Netflix: Proces siódemki z Chicago

Pokojowy protest przerodził się w brutalne starcie z policją, a jego organizatorzy stanęli przed sądem. Tak rozpoczął się jeden z najgłośniejszych procesów w historii. Nominacje w kategoriach: Najlepszy film, Najlepszy aktor drugoplanowy, Najlepszy scenariusz oryginalny, Najlepsze zdjęcia, Najlepszy montaż, Najlepsza piosenka.

Oscary 2021 - Netflix: Biały Tygrys

Ambitny szofer bogatej rodziny z Indii wykorzystuje swój spryt, aby wyrwać się z biedy i samemu zostać przedsiębiorcą. Na podstawie bestsellerowej powieści. Nominacja w kategorii Najlepszy scenariusz adaptowany.

Oscary 2021 - Netflix: Czego nauczyła mnie ośmiornica

Historia nietypowej przyjaźni pewnego filmowca i ośmiornicy zamieszkującej południowoafrykański las wodorostów, która zdradza mu tajemnice tego świata. Nominacja w kategorii Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny.

Oscary 2021 - Netflix: Życie przed sobą

Ocalała z Holocaustu kobieta zajmująca się dziećmi przygarnia krnąbrnego chłopca, który ją okradł, i zaprzyjaźnia się z nim. Nominacja w kategorii: Najlepsza piosenka.

Oscary 2021 - Netflix: Obóz godności: Rewolucja w życiu niepełnosprawnych

Przełomowy letni obóz inspiruje grupę niepełnosprawnych nastolatków do zbudowania ruchu, który pchnie ich na ścieżkę walki o równość. Nominacja w kategorii Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny.

Oscary 2021 - Netflix: Wyprawa na Księżyc

Zaradna Fei Fei buduje rakietę, którą chce polecieć na Księżyc. Jej celem jest udowodnienie istnienia legendarnej księżycowej bogini. Nominacja w kategorii Najlepszy pełnometrażowy film animowany.

Oscary 2021 - Netflix: Dwóch nieznajomych

Film krótkometrażowy o mężczyźnie uwięzionym w pętli czasu i zmuszonym do wikłania się od nowa w tę samą awanturę z policjantem. Nominacja w kategorii Najlepszy krótkometrażowy film aktorski.

Oscary 2021 - Netflix: Ma Rainey: Matka bluesa – Legenda na ekranie

Viola Davis, Denzel Washington, George C. Wolfe i inni opowiadają, jak doszło do tego, że ponadczasowa sztuka Augusta Wilsona pojawiła się na ekranie. Nominacje w kategoriach: Najlepszy aktor pierwszoplanowy, Najlepsza aktorka pierwszoplanowa, Najlepsza scenografia i dekoracja wnętrz, Najlepsze kostiumy.

Oscary 2021 - Netflix: Mank

Oglądamy Hollywood lat 30. oczami zgryźliwego i uzależnionego od alkoholu scenarzysty, Hermana J. Mankiewicza, który próbuje dokończyć pracę nad „Obywatelem Kane’em”. Nominacje w kategoriach: Najlepszy film, Najlepszy reżyser, Najlepszy aktor pierwszoplanowy, Najlepsza aktorka drugoplanowa, Najlepsza scenografia i dekoracja wnętrz, Najlepsze zdjęcia, Najlepsza charakteryzacja, Najlepsze kostiumy, Najlepsza muzyka, Najlepszy dźwięk.

Oscary 2021 - Netflix: Niebo o północy

W następstwie globalnej katastrofy samotny naukowiec z Arktyki pragnie jak najszybciej ostrzec grupę astronautów przed powrotem na Ziemię. Nominacja w kategorii Najlepsze efekty specjalne.

Oscary 2021 - Netflix: Pięciu braci

Czterej czarnoskórzy weterani wracają do Wietnamu dziesiątki lat po wojnie w poszukiwaniu szczątków swojego dowódcy... i ukrytego złota. Reżyseruje Spike Lee. Nominacja w kategorii: Najlepsza muzyka.

Oscary 2021 - Netflix: Piosenka dla Latashy

Śmierć Latashy Harlins stała się zarzewiem burzliwych protestów, jakie miały miejsce w Los Angeles w 1992 roku. Ten dokument opowiada o życiu i marzeniach piętnastolatki. Nominacja w kategorii: Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny.

Oscary 2021 - Netflix: Jakby coś, kocham was

Pogrążeni w żałobie rodzice opłakują stratę dziecka wskutek tragicznej strzelaniny w szkole. Nominacja w kategorii Najlepszy krótkometrażowy film animowany.

Oscary 2021 - Netflix: Cząstki kobiety

Zakończony tragedią poród domowy doprowadza kobietę do skrajnego załamania. Pogrążona w głębokiej żałobie odsuwa się od partnera i rodziny. Nominacja w kategorii Najlepsza aktorka pierwszoplanowa.

Oscary 2021 - Netflix: Elegia dla bidoków

Student prawa z Yale wraca do rodzinnego miasteczka w Ohio, gdzie musi się zmierzyć z gorzką historią trzech pokoleń swojej rodziny i własną przyszłością. Nominacje w kategoriach: Najlepsza aktorka drugoplanowa, Najlepsza charakteryzacja.

Oscary 2021 - Netflix: Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga

Dwójka śpiewaków z małego miasteczka realizuje marzenie o udziale w wielkim konkursie — ale stawka jest tam bardzo wysoka, rywale wredni, a scena zdradliwa. Nominacja w kategorii Najlepsza piosenka.

Samochody gwiazd FAME MMA | ESKA XD - Prosto z salonu #20
NAJNOWSZE