Orły 2020 - kiedy gala rozdania polskich Oscarów?

2019-12-17 16:06
Orły
Autor: Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Już sama liczba produkcji, które kandydują do Orłów 2020 świadczy o tym, że rok 2019 był bardzo dobry dla polskiej kinematografii, a wstępna lista kandydatów do Orłów 2020 daje pewność, że tegoroczna edycja będzie emocjonująca przy ogłaszaniu nominacji i w finałowych rozstrzygnięciach. O nominacje będą ubiegać się zarówno produkcje doświadczonych i wielokrotnie nagradzanych twórców, jak i filmy debiutantów, którzy zdążyli już zachwycić twórców i krytyków.

Orły 2020 - kiedy gala rozdania najważniejszych polskich nagród filmowych? Na liście kandydatów do Orłów znajdują się m.in.: pokazywany na festiwalu w Berlinie zdobywca Złotych Lwów „Obywatel Jones“ Agnieszki Holland, wielokrotnie nagrodzony na festiwalu w Gdyni „Ikar. Legenda Mietka Kosza“ Macieja Pieprzycy, „Czarny Mercedes“ laureata Nagrody za - Osiągnięcia Życia, Janusza Majewskiego, „Monument“ zeszłorocznej laureatki w kategorii - Odkrycie Roku Jagody Szelc, „Słodki koniec dnia“ Jacka Borcucha z nagrodzoną za tę rolę na festiwalu w Sundance Krystyną Jandą.

Orły 2020 - kiedy gala rozdania najważniejszych polskich nagród filmowych?

Na ten moment co roku czeka rzesza wielbicieli polskiego kina. Już 2 marca 2020 roku odbędzie się gala Polskich Nagród Filmowych Orły 2020, nagród Polskiej Akademii Filmowej. Wcześniej, bo 5 lutego, zostaną ogłoszone nominacje. W tym roku członkowie 700-osobowej Akademii w samym tylko w konkursie głównym będą wskazywać swoich faworytów spośród niemal siedemdziesięciu filmów fabularnych, a niemal osiemdziesiąt będzie ubiegało się  o nagrody w kategorii filmów dokumentalnych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE