Orange is the New Black - sezon 8. Czy będą kolejne odcinki serialu Netflixa?

2019-07-26 12:11 aw
Orange is the New Black
Autor: screen youtube.com, kanał Netflix screen youtube.com

Orange is The New Black, serial na podstawie bestsellerowej książki Piper Kerman, w której opisała swoje doświadczenia z pobytu w więzieniu, jest jedną z pierwszych oryginalnych produkcji Netflixa. Serial zadebiutował na platformie w 2013 roku i niemal od razu stał się międzynarodowym hitem. Łącznie udało mu się zdobyć cztery nagrody Emmy oraz sześć nominacji do Złotych Globów.

Orange is the New Black - sezon 8. Czy będą kolejne odcinki serialu Netflixa? Jak dotąd premiery kolejnych sezonów planowane są na czerwiec bądź lipiec - 7 sezon Orange is the New Black trafił na platformę 26 lipca 2019. Co dalej? Czy mamy szansę na jakąkolwiek kontynuację produkcji o losach Piper Champan?

Orange is the New Black - sezon 8 powstanie?

Jenji Kochan, twórczyni serialu, już w 2017 roku zapowiadała, że chciałaby zakończyć Orange is the New Black na 7 sezonach. Mimo rozpaczy części fanów produkcji Netflixa w 2018 roku Kochan potwierdziła swoje wcześniejsze zapowiedzi, ogłaszając, że 7 sezon faktycznie będzie ostatnim. 

Wynika z tego jednoznacznie, że nie mamy szans na kontynuację serialu i 8 sezon na pewno nie powstanie. Z drugiej jednak strony - takie deklaracje twórców często spełzały na niczym i koniec końców powstawały kontynuacje produkcji, które już dawno miały się zakończyć. Pytanie jednak, czy nie lepiej rzeczywiście na dobre pożegnać się z serialem, dopóki zbiera jeszcze w miarę dobre recenzje?   

NAJNOWSZE