O Europie mówi się, że została zbudowana na tych wzgórzach. Odpowiedź na pytanie z Milionerów

2020-01-13 17:00
Milionerzy
Autor: screen programy-online/milionerzy screen z player.pl

O Europie mówi się, że została zbudowana na tych wzgórzach - jak brzmi odpowiedź na to pytanie z Milionerów? Czy uczestnik programu był w stanie sobie z nim poradzić? Mimo że było to jedno z pierwszych pytań, jakie otrzymał w tym odcinku, odpowiedź na nie nie była dla niego wcale oczywista. W tym teleturnieju bardzo łatwo odpaść na początkowych pytaniach, bo to właśnie one potrafią być niezwykle podchwytliwe.

O Europie mówi się, że została zbudowana na tych wzgórzach - jak brzmi poprawna odpowiedź na to pytanie z Milionerów? Czy znał ją uczestnik? Propozycje, które przeczytał mu Hubert Urbański, brzmiały: A) na wichrowych, B) Mont Blanc i Montenegro, C) Montmartrze i Monte Cassino, D) Akropolu, Kapitolu i Golgocie. Europa została zbudowana na których wzgórzach?

O Europie mówi się, że została zbudowana na tych wzgórzach

Tak brzmiało pytanie za 2 tys. zł. Uczestnik niestety bez kół ratunkowych nie był w stanie wybrać odpowiedzi, dlatego poprosił o pomoc publiczność. Dwie trzecie osób, czyli 66% wskazało na D i tak też zaznaczył. Była to bardzo dobra decyzja, ponieważ odpowiedź D) Akropolu, Kapitolu i Golgocie jest prawidłowa.

NAJNOWSZE