Nowy papież – obsada. Kto gra w nowym serialu HBO?

2020-01-14 22:53 kw
Nowy papież
Autor: materiał prasowy

Nowy papież, czyli kontynuacja serialu z 2017 roku pt. Młody papież, to kolejna produkcja w reżyserii zdobywcy Oscara Paola Sorrentina. Serial ponownie zagłębia się w kulisy działania Stolicy Apostolskiej, koncentrując się między innymi na naturze ludzkich pragnień, odkrywając przywary i słabości osób posiadających władzę, oraz złożony charakter współczesnej wiary. Kto gra w nowym serialu HBO?

Nowy papież – obsada. Kto gra w nowym serialu HBO? Nowy papież w reżyserii zdobywcy Oscara Paola Sorrentina to rozgrywająca się za murami Watykanu produkcja. Premiera serialu odbyła się w HBO GO 10 stycznia. Młody papież jest koprodukcją Sky, HBO i CANAL+. Pomysłodawcą i reżyserem wszystkich odcinków serialu jest Paolo Sorrentino. Autorami scenariusza są Paolo Sorrentino, Umberto Contarello i Stefano Bises. Jest to druga produkcja Sorrentino, której akcja rozgrywa się we współczesnym Watykanie. 

Nowy papież - fabuła

Akcja kolejnej części rozpoczyna się tuż po wydarzeniach z ostatniego odcinka Młodego papieża, kiedy Lenny Belardo (Jude Law), znany światu jako papież Pius XIII, zapada w śpiączkę. Po niespodziewanym i tajemniczym zwrocie akcji, sekretarzowi stanu Voiello (Silvio Orlando) udaje się osadzić na Piotrowym Tronie Sir Johna Brannoxa (John Malkovich) - uroczego i wyrafinowanego angielskiego arystokratę, który przyjmuje imię Jana Pawła III. Nowy papież wydaje się być idealnym wyborem, ale skrywa tajemnice i ma pewną słabość. Voiello szybko uświadamia sobie, że zastąpienie charyzmatycznego Piusa XIII nie będzie łatwym zadaniem. Zawieszony między życiem i śmiercią Lenny Belardo staje się świętym - obiektem kultu tysięcy ludzi, co potęguje rozłam między różnymi odłamami fundamentalizmu. W tym samym czasie Kościół boryka się z atakami ze strony zewnętrznych oponentów oraz skandalami, które dotykają najważniejszych symboli chrześcijaństwa i mogą bezpowrotnie podważyć istniejącą od stuleci hierarchię. Tradycyjnie nic w Watykanie nie jest takie, na jakie wygląda. Dobro i zło jednoczą się, by na nowo napisać historię, ale zanim dojdzie do ostatecznego rozstrzygnięcia, sprawy muszą potoczyć się własnym torem.

Nowy papież - obsada

W rolach głównych Nowego papieża występują dwukrotnie nominowani do Nagrody Akademii Filmowej aktorzy - Jude Law oraz John Malkovich. Wśród obsady znanej z Młodego papieża znaleźli się:

  • Silvio Orlando,
  • Javier Cámara,
  • Cécile de France,
  • Ludivine Sagnier,
  • Maurizio Lombardi. 

W nowym sezonie dołączyli do nich:

  • Henry Goodman,
  • Ulrich Thomsen,
  • Mark Ivanir,
  • Yuliya Snigir,
  • Massimo Ghini.

W rolach gościnnych wystąpią Sharon Stone i Marilyn Manson.

NAJNOWSZE