Nowa Akademia Pana Kleksa. Kto zagra główne role? Obsada mocno zaskakuje

2022-06-01 11:35 Leon Pietrzak
Akademia Pana Kleksa / Tomasz Kot i Piotr Fronczewski
Autor: Pawel Wodzynski/East News

Wiemy coraz więcej na temat nadchodzącej adaptacji kultowej książki Jana Brzechwy. Ogłoszono, że w głównej roli pojawi się Tomasz Kot, ale to jeszcze nie koniec niespodzianek. Wiemy również, kto zastąpi Adasia Niezgódkę! Decyzja twórców mocno zaskoczyła widzów.

Akademia pana Kleksa powraca! Pod koniec 2021 roku pojawiły się pierwsze oficjalne informacje na temat nowej adaptacji popularnej książki Brzechwy. Uwielbiana przez wielu widzów postać ponownie zagości na wielkich ekranach. Przypomnijmy, że w 1989 roku przygody profesora i jego ferajny biły rekordy oglądalności. W główną rolę wcielił się wtedy znakomity Piotr Fronczewski, który na tamte czasy stworzył jedną z najlepszych filmowych kreacji. Aktor ponownie pojawi się w nowym filmie o Kleksie, ale nie zagra głównej roli. W jego bohatera wcieli się za to Tomasz Kot. To jednak nie koniec zmian. Dowiedzieliśmy się również, że Adaś Niezgódka będzie... dziewczynką!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Adaptacje Harlana Cobena na Netfliksie. Co warto obejrzeć?

Jak się kręci sceny łóżkowe? 365 dni i nie tylko | To Się Kręci #7

Nowa Akademia Pana Kleksa - obsada

Na konferencji prasowej filmu ogłoszono, że w kultową postać Kleksa wcieli się Tomasz Kot. Zdaniem wielu widzów to jeden z niewielu aktorów, który będzie w stanie zmierzyć się z legendą Piotra Fronczewskiego. Większym zaskoczeniem okazała się rola Adasia Niezgódki. Potwierdzono, że bohaterami nowej Akademii będą nie tylko młodzi chłopcy. Zamiast małoletniego bohatera (wcześniej granego przez Sławomira Wronkę) na ekranie pojawi się... dziewczynka, Ada Niezgódka. W tę bohaterkę wcieli się Antonina Litwiniak. Maciej Kawulski potwierdził też gościnny udział Fronczewskiego.

Sonda
Pamiętasz "Akademię pana Kleksa"?

Nowa Akademia Pana Kleksa - o czym będzie?

Nowa "Akademia pana Kleksa" będzie uwspółcześnioną wersją klasycznej bajki Brzechwy. Fabuła ma przemówić do najmłodszych widzów, ale wejść również w dialog ze starszymi odbiorcami. Nie zabraknie też nawiązań do kultowej ekranizacji z lat 80. Twórcy jednak nie chcieli zdradzić więcej informacji na temat historii. Wiemy natomiast, że produkcja ma być nagrywana w Polsce (m.in. w Katowicach) i Norwegii.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE