Niepowstrzymany (2010) KINO

2010-11-08 22:58
Foto
Autor: eska.pl/cinema Ilustracja zastępcza

Denzel Washington w akcji.

Dwukrotny laureat Oscara Denzel Washington w roli pracownika kolei, który usiłuje zapobiec grożącej skażeniem na ogromną skalę katastrofie pociągu towarowego, wiozącego trujące i wybuchowe chemikalia.


Reżyser Tony Scott, ma na swoim koncie takie filmy jak „Karmazynowy przypływ”, „Prawdziwy romans”, „Top Gun” czy „Człowiek w ogniu” – to specjalista od zapierających dech w piersiach filmów akcji ukazujących ludzi i ich dramaty.

„Niepowstrzymany” to godny następca wcześniejszych filmów Scotta, który po raz kolejny udowodnił, że potrafi mistrzowsko łączyć gatunki filmowe.
„Zaczynamy z prędkością 50 mil na godzinę, a potem rozpędzamy się do 150.” – mówi Scott i przyznaje, że: „Niepowstrzymany” to najtrudniejszy film, jaki zrobił.

Kręcenie pociągu jadącego z zawrotną prędkością było ogromnym wyzwaniem logistycznym, a w filmie nie brakuje zapierających dech w piersiach scen kaskaderskich i akcji.
Twórcy postawili na realizm, więc ograniczyli efekty specjalne do minimum i zatrudnili najlepszych kaskaderów w branży.


Niepowstrzymany / Unstoppable (2010, USA, 99 minut)
Premiera: kino Świat 10 listopada 2010, kino Polska 12 listopada 2010

Reżyseria: Tony Scott
Obsada: Denzel Washington, Chris Pine, Rosario Dawson
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE