Nieobecni - kiedy premiera w TVN, a kiedy w Player?

2020-10-19 11:17 kg
Nieobecni - obsada
Autor: Piotr Litwic/TVN

Corocznie w Polsce znika bez śladu około 20 000 ludzi – małe miasteczko! Nieobecni to produkcja, w której osią wydarzeń jest tajemnicze zaginięcie całej rodziny. W rolach głównych występują Justyna Wasilewska i Piotr Głowacki. Twórcy najnowszej produkcji Player Original inspirowali się prawdziwymi historiami najgłośniejszych zaginięć ostatnich lat w Polsce. Intrygująca zagadka rodziny Gajdów łączy w sobie elementy obyczajowe z wątkiem śledczym.

Nieobecni - kiedy premiera w TVN, a kiedy w Player? Zdjęcia realizowane są od kilku tygodni w Warszawie i okolicach. Na małym ekranie – debiutująca w głównej roli serialowej – ceniona aktorka filmowa i teatralna, Justyna Wasilewska („Ikar. Legenda Mietka Kosza”, „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, „Pomiędzy słowami”). Partneruje jej Piotr Głowacki („Mistrz”, „1800 gramów”, „Planeta singli”, „W głębi lasu”). Bohaterką „Nieobecnych” jest Mila Gajda (w tej roli Justyna Wasilewska), ciesząca się uznaniem tancerka i performerka, która przyjeżdża do rodzinnego Kasprowa na święta Bożego Narodzenia. Na miejscu kobieta odkrywa, że jej najbliżsi zniknęli w tajemniczych okolicznościach…

Nieobecni - o czym jest serial?

Okruszki na talerzach, parująca szklanka jeszcze ciepłej herbaty i pływający w wannie karp to jedyne co Mila zastaje po dotarciu do domu. Wszystko wskazuje na to, że rodzinne przygotowania do wigilijnej kolacji zostały gwałtownie przerwane. Czy rodzice i brat wyszli jeszcze na ostatnie przedświąteczne zakupy? A może coś zmusiło ich do opuszczenia domu? Mijają kolejne godziny, mieszkańcy Kasprowa zasiadają już do wieczerzy bożonarodzeniowej, a bliscy Mili wciąż nie wracają. Dziewczyna, na własną rękę, zaczyna szukać wskazówek. I nagle okazuje się, że nikt z sąsiadów nic nie widział, ani nie słyszał. Jak to możliwe, że trzyosobowa rodzina tak po prostu „zapadła się pod ziemię”? W tym trudnym momencie z pomocą Mili przychodzi podkomisarz z Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych, Filipa Zacharę (Piotr Głowacki). Ekscentryczny – cierpiący na zespół Aspergera – funkcjonariusz rozpoczyna śledztwo w sprawie zaginięcia rodziny Gajdów. Wspólnie, pomimo diametralnie różnych charakterów, które przy każdej okazji ścierają się, zaczynają odkrywać elementy intrygującej zagadki i poznają odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Ale czy oboje są na nie gotowi?

Nieobecni - obsada

Poza Justyną Wasilewską i Piotrem Głowackim w serialu widzowie zobaczą także Danutę Stenkę („Diagnoza”), Annę Dymną („Odwróceni”), Izabelę Kunę („Singielka”), Grzegorza Damięckiego („W głębi lasu”, „Szóstka”), Zbigniewa Stryja („Znaki”), Łukasza Garlickiego („BrzydUla”), Tomasza Włosoka („Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”, „Na noże”) Aleksandrę Justę („Miłość jest wszystkim”) i Marię Kanię („Motyw”) i innych.

Nieobecni - kiedy w TVN, a kiedy w Player?

Premiera pierwszego, składającego się z 10 odcinków, sezonu Nieobecnych jeszcze w tym roku w Playerze. Na antenę TVN serial trafi w 2021 r.

Aleksandra Niedźwiedź o nowym serialu TVN "Królestwo kobiet"
NAJNOWSZE