Nie tylko "Na dobre i na złe"! Najlepsze polskie seriale o lekarzach

2022-01-17 16:57 Leon Pietrzak
Na dobre i na złe
Autor: EAST NEWS

Medyczne seriale od wielu lat cieszą się w Polsce niesłabnąca popularnością. Doskonałym przykładem jest "Na dobre i na złe", które jest najdłużej emitowaną produkcją o lekarzach w historii polskiej telewizji. Takich seriali jest o wiele więcej i dzisiaj przyjrzymy się tym, które szczególnie spodobały się polskim widzom.

Polskie seriale o lekarzach od zawsze interesują polskich widzów. Nie chodzi tylko o skomplikowane terminy medyczne, czy operacje. Szpital często staje się tylko tłem dla opowiadanej historii. Nasz rodzimy rynek telewizyjny może pochwalić się kilkunastoma produkcjami medycznymi, które na przestrzeni lat cieszyły się ogromną popularnością. Oto najlepsze polskie seriale, których akcja toczy się właśnie w środowisku lekarskim.

Diagnoza

Polski serial medyczno-obyczajowy, który był emitowany przez stację TVN od 5 września 2017 do 21 maja 2019 r. Polscy widzowie pokochali przygody Anny Leśniewskiej, w której rolę wciela się Maja Ostaszewska. Główna bohaterka wróciła po latach do Polski, aby rozprawić się ze swoją przeszłością. Niestety ulega wypadkowi, w wyniku którego traci pamięć.

Sonda
Który serial o lekarzach jest najlepszy?

Na Sygnale

Serial przedstawia losy ratowników medycznych. Załogi karetek pogotowia odpowiadają na wezwania ludzi, których życie lub zdrowie jest zagrożone. Ratownicy muszą podejmować szybkie decyzje i zmagać się z nieoczekiwanymi okolicznościami. Śledzimy także ich osobiste problemy i rodzące się uczucia. W roku 2018 produkcja została uhonorowana Złotą Telekamerą.

Daleko od noszy

Komediowa pozycja, której nie mogło zabraknąć w dzisiejszym zestawieniu. Serial doczekał się aż 10 sezonów i swego czasu bił rekordy oglądalności w telewizji. Polski sitcom jest parodią polskich realiów szpitalnych i głównie skupia się na relacjach między personelem medycznym.

Lekarze

Medyczny serial w gwiazdorskiej obsadzie. W głównej roli Magdalena Różczka, która wciela się w doktor Keller. Akcja serialu ma miejsce w fikcyjnym toruńskim szpitalu Copernicus. Ogromna popularność sprawiła, że produkcja doczekała się łącznie aż 5 sezonów!

Miłość i przeznaczenie - GWIAZDY SERIALU PRYWATNIE | ESKA XD - Hotplota #38
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE