Który Joker jest najlepszy? Wszystkie twarze wroga Batmana

2021-11-23 17:15 Leon Pietrzak
Joker
Autor: Warner Bros/Ferrari Press/East News

Są takie postacie, których nie trzeba przedstawiać. Postać Jokera jest bez wątpienia jedną z nich. No bo kto nie słyszał nigdy o Jokerze? Największy wróg Batmana ma jednak wiele twarzy, a dzisiaj przyjrzymy się tym najbardziej znanym, które każdy z nas przynajmniej raz oglądał na wielkim ekranie.

Kim jest Joker? Który Joker jest najlepszy? Wszystkie twarze wroga Batmana. Joker to najpopularniejszy i najbardziej charakterytyczny złoczyńca na świecie. Jego sylwetka często pojawia się na dużym ekranie, a nawet powstają dedykowane filmy z tą postacią w roli głównej. Pierwszy raz mogliśmy zobaczyć Jokera w komiksie "Batman vol. 1" z wiosny 1940 roku. To psychopatyczny morderca, ze specyficznym poczuciem humoru i charakterystycznym śmiechem. Przez magazyn Wizard został uznany za największego superzłoczyńcę wszech czasów. Dzisiaj przyjrzymy się aktorom, którzy mieli okazję wcielić się w tę postać.

Cesar Romero

Pierwszym Jokerem, który pojawił się w seriach o Batmanie jest Cesar Romero. Serial z aktorem był emitowany w telewizji w latach 1966-1968, ale fani nie przyjęli szczególnie dobrze roli Romero. Komentowano, że postać zmierza raczej w stronę karykatury. Do tego te wąsy... Aktor odmówił zgolenia zarostu, wieć trzeba było posiłkować się makijażem.

Jack Nicholson

Genialny Jack Nicholson również wcielił się w rolę popularnego złoczyńcy w 1989 roku. Mówi się, że to jedna z lepszych ról aktora, która napędziła jego karierę jeszcze bardziej do przodu. Fantastycznie pokazał mroczną i bezwzględną postać, która próbowała terroryzować całe Gotham.

Heath Ledger

Według niektórych najlepszym Jokerem był Heath Ledger, który pojawił się w "Mrocznym Rycerzu" reżyserowanym przez Christophera Nolana. Bardzo mocna i mroczna postać, która próbuje zawładnąć całym Gotham. Gra aktorska na wysokim poziomie, a przedstawienie postaci bardzo intrygujące. Niestety aktor zmarł, zanim film trafił na kinowe ekrany. Występ jednak był tak dobry, że przyznano aktorowi pośmiertnie Oscara.

Jared Leto

Wokalista zespołu Thirty Seconds to Mars pokazał się w roli Jokera w filmie "Legion Samobójców". Jego występ spotkał się u widzów z mieszanymi odczuciami. Trudno było ocenić występ aktora, ponieważ dostał za mało minut na ekranie. Jednak trzeba przyznać, że w ciekawy sposób przedstawił chemię między Jokerem a Harley Quinn.

Sonda
Który aktor najlepiej wcielił się w rolę Jokera?

Joaquin Phoenix

Najbardziej wyróżniającym się Jokerem jest Joaquin Phoenix. To całkowite inne podejście do legendarnej postaci. Skupiono się bardziej na pokazaniu tego, co postać ma w swojej głowie. Znakomicie przedstawiono biednego, z problemami psychicznego człowieka, który próbuje mierzyć się z otaczającym go światem. Poprzednie kinowe wersje Jokera od początku były maniakalne, szalone i miały za sobą bagaż kryminalnych doświadczeń. Tutaj dopiero widzimy metamorfozę bohatera, a Phoenix wzbija się na wyżyny aktorskiej sztuki.

ESKA XD #036 - SKOKI NARCIARSKIE, TEST ZIMÓWEK, ELIF, SEKRETY FRIDAY
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE