Nasz Nowy Dom 7.04.2021 Kierzkówka. Metamorfoza domu pani Sylwii

2021-04-07 15:57 AW
Nasz Nowy Dom
Autor: Materiały Prasowe

W dzisiejszym odcinku poznamy historię pani Sylwii, która samotnie wychowuje czworo dzieci: synów – Szymona, Jakuba i Mateusza oraz córkę Julię. Półtora roku temu Pani Sylwia podjęła trudną, ale odważną decyzję, aby rozstać się z mężem, który nadużywał alkoholu i bywał agresywny. Pani Sylwia utrzymuje się tylko z zasiłków, ponieważ jej dzieci wymagają specjalnej opieki. Najstarszy syn ma usuniętą śledzionę i przez to obniżoną odporność, średni cierpi na ADHD, a córka ma zdiagnozowaną padaczkę.

Nasz Nowy Dom 7.04.2021 Kierzkówka. Metamorfoza domu pani Sylwii. Bohaterowie pochodzą z małej wsi Kierzkówka, na skraju Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego. Chociaż dom położony jest w malowniczym miejscu, to warunki są tu naprawdę ciężkie. Pięcioosobowa rodzina mieszka na 40 metrach kwadratowych w nieocieplonym budynku, w którym jedynym źródłem ogrzewania jest stara piecokuchnia. W domu brakuje też łazienki, a dach pokrywa szkodliwy eternit. 

Nasz Nowy Dom 7.04.2021 Kierzkówka. Metamorfoza domu pani Sylwii

Czy ekipa „Naszego Nowego Domu” podejmie wyzwanie i wyremontuje dom w zaledwie pięć dni? Jak powiedział szef prac budowlanych Artur Witkowski: „Rzeczy niemożliwe robimy od ręki, a cuda – też”. Ale zanim nasi fachowcy przystąpią do prac, prowadząca program Katarzyna Dowbor przekaże rodzinie decyzję. Za stworzenie projektu wnętrza odpowiada architekt Wojtek Strzelczyk, a cudów z ekipą budowlaną dokona Artur Witkowski.

Nasz Nowy Dom 7 i 8 kwietnia. Katarzyna Dowbor pomaga kolejnym rodzinom
NAJNOWSZE