Nasz Nowy Dom 22.04.2021 Łuków. Metamorfoza domu pani Krystyny

2021-04-21 14:40 Alicja Wójcik
Nasz Nowy Dom
Autor: Materiały Prasowe

We czwartek przeniesiemy się do Łukowa, niewielkiego miasta w województwie lubelskim. Mieszka tu pani Krystyna ze swoją siedmioletnią wnuczką Darią. Rodzice dziewczynki nie interesują się nią, ale jak mówi nasza mała bohaterka: „nie myślę o swoich rodzicach, bo ma kochaną babcię”. Pani Krystyna mimo starszego wieku i wielu chorób, z którymi zmaga się na co dzień, otoczyła Darię wielką miłością, troską i opieką. Tworzą kochającą się rodzinę, ale do szczęścia brakuje im własnego domu.

Nasz Nowy Dom 22.04.2021 Łuków. Metamorfoza domu pani Krystyny. Za ostatnie oszczędności pani Krystyna przy wsparciu finansowym córek kupiła niewielkie mieszkanie. Niestety jego stan jest bardzo zły. Tak zły, że babcia i wnuczka nie mogą tu zostać, a na remont brakuje im już środków. Ściany i podłogi są popękane, właściwie nie ma kuchni, łazienka nie nadaje się do użytku, a stara instalacja wodno-kanalizacyjna i elektryczna stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia. 

Nasz Nowy Dom 22.04.2021 Łuków. Metamorfoza domu pani Krystyny

W mieszkaniu unosi się też nieprzyjemny zapach. Największym marzeniem dziewczynki jest własny pokój, ponieważ jeszcze nigdy nie miała swojego miejsca na ziemi. No i oczywiście najlepiej by było, żeby to był pokój godny prawdziwej księżniczki! Tylko, czy damy radę przeprowadzić remont w bloku w tak krótkim czasie? Autorem projektu wnętrza (a przede wszystkim pokoju małej księżniczki!) będzie Maciej Pertkiewicz, a prace przeprowadzi Artur Witkowski wraz ze swoją niezłomną drużyną.

NAJNOWSZE