Nasz Nowy Dom 21.04.2021 Mamino. Metamorfoza domu pana Grzegorza

2021-04-21 14:27 Alicja Wójcik
Nasz Nowy Dom
Autor: Materiały Prasowe

W dzisiejszym odcinku poznamy pana Grzegorza, który samotnie wychowuje ośmioletniego synka Kubę. Mama chłopca zmarła dwa lata temu na złośliwy nowotwór płuc. Pan Grzegorz przyznaje, że załamał się po śmierci ukochanej żony, ale wiedział, że nie może się poddać ze względu na syna. Wszystkiego uczył się od początku: gotowania, prania, sprzątania. Największym zmartwieniem pana Grzegorza jest sytuacja lokalowa. Stary drewniany dom we wsi Mamino, który zajmowali jeszcze jako pełna rodzina, nie nadaje się już do zamieszkania.

Nasz Nowy Dom 21.04.2021 Mamino. Metamorfoza domu pana Grzegorza. Deski są spróchniałe, okna nieszczelne, dach przecieka, ściany są dziurawe, a podłoga w największym pokoju się zarwała. Nie ma łazienki, ciepłej wody, ani kanalizacji. W związku z tym ojciec i syn przenieśli się do tymczasowego mieszkania socjalnego. Niestety nie wiadomo jak długo będą mogli tam zostać.

Nasz Nowy Dom 21.04.2021 Mamino. Metamorfoza domu pana Grzegorza

Na terenie należącym do pana Grzegorza znajduje się jeszcze murowany budynek gospodarczy, ale nie ma w nim podłączeń, mediów, ścianek działowych, sufitu, a nawet podłogi. Czy będąc w tak trudnej sytuacji życiowej, można mieć wielkie marzenia? Nawet trzeba! Największą pasją Kuby jest piłka nożna i tak jak Robert Lewandowski pragnie zostać zawodowym piłkarzem. A pan Grzegorz? Jak każdy rodzic marzy tylko o tym, żeby Kuba miał szczęśliwe dzieciństwo. I żeby mieli własny dom. Projekt zupełnie nowego domu stworzy Martyna Kupczyk, a ekipą „cudotwórców” dowodził będzie Wiesław Nowobilski.

NAJNOWSZE