Nasz Nowy Dom 14.04.2021 Babiak. Metamorfoza domu pani Agaty

2021-04-14 16:47 AW
Nasz Nowy Dom
Autor: Materiały Prasowe

Babiak, niewielkie miasteczko w województwie wielkopolskim. To tu mieszka pani Agata ze swoją mamą Alicją i dwoma nastoletnimi synami Kacprem i Kubą. U obydwu chłopców stwierdzono zaburzenia ze spektrum autyzmu, dlatego wymagają stałej, troskliwej opieki. Pani Agata dziesięć lat temu rozstała się z przemocowym mężem i razem z mamą stworzyła chłopcom pełny miłości i rodzinnego ciepła dom. Niestety sam budynek jest w tragicznym stanie.

Nasz Nowy Dom 14.04.2021 Babiak. Metamorfoza domu pani Agaty. Ze względu na naruszoną konstrukcję dachu we wszystkich pomieszczeniach panuje wilgoć, a na ścianach rozprzestrzenił się ogromnym grzyb, który stanowi zagrożenie dla zdrowia rodziny. Kuchnia jest zawilgocona do tego stopnia, że nie spełnia swojej funkcji. Żywność panie przechowują przykrytą folią na ogrodowej huśtawce ustawionej w pokoju, w którym znajduje się stary piec. To pomieszczenie również nie nadaje się do mieszkania.

Nasz Nowy Dom 14.04.2021 Babiak. Metamorfoza domu pani Agaty

W związku z tym cała czteroosobowa rodzina użytkuje tylko jeden pokój, w którym je, śpi i odpoczywa. W łazience brakuje kabiny prysznicowej, więc wszyscy myją się w miskach. Ten dom zdecydowanie wymaga gruntownego remontu, a rodzina zasługuje na lepsze warunki do życia. Czy nasza ekipa po raz kolejny podejmie wyzwanie? Tak! I po raz pierwszy zmierzy się z nim nowy kierownik budowy Przemysław Oślak. Ma na to tylko pięć dni! A zadanie jest wyjątkowo trudne…

Nasz Nowy Dom 14-15.04. Ekipa remontowa spieszy na pomoc kolejnym rodzinom
NAJNOWSZE