Najlepsze polskie filmy ostatnich lat. TOP5 rodzimych produkcji, z których możemy być dumni

2022-04-29 16:20

Które polskie filmy warto obejrzeć? Dziś wyłoniliśmy dla was 5 nowych produkcji znad Wisły, które zasługują na szczególne wyróżnienie. To tytuły, z których zdecydowanie możemy być dumni.

Choć dla wielu polskie kino to wciąż durne komedie romantyczne i twory filmopodobne autorstwa Patryka Vegi, rodzima kinematografia ma nam naprawdę wiele do zaoferowania. Dziś postanowiłam pochylić się nad ostatnimi dokonaniami polskich filmowców i wyłonić dla was 5 tytułów, z którymi KONIECZNIE powinniście się zapoznać.

ZOBACZ TAKŻE: Polskie filmy i seriale, które odniosły sukces za granicą. Niektóre tytuły mogą zaskoczyć!

Najlepsze polskie filmy ostatnich lat - TOP5

W trakcie researchu, ku mojemu jakże pozytywnemu zaskoczeniu, odkryłam, że wyłonienie zaledwie 5 polecajek nie jest w tym przypadku tak proste, jak początkowo mogło się wydawać. Postanowiłam zawęzić pole poszukiwań do ostatnich 5 lat (zatem w powyższej galerii znajdziecie wyłącznie filmy debiutujące w latach 2017-2022) i nawet to nie ułatwiło znacząco sprawy.

Niech zatem mój dylemat poświadczy za dobry stan polskiej kinematografii. Zmuszona powinnością wyłoniłam jednak listę 5 Top of the Top polskich filmów ostatnich lat (podkreślam, że czysto subiektywną). Znajdziecie ją w galerii w górnej części artykułu.

ZOBACZ TAKŻE: TOP10 najdroższych polskich filmów. Który tytuł zajął pierwsze miejsce?

Sonda
Lubisz oglądać polskie filmy?

Jak dobrze znasz najpopularniejsze polskie filmy?

Pytanie 1 z 10
Jak ma imię główna bohaterka filmu "365 dni"?
Kadr z filmu 365 dni