Najlepsze polskie filmy ostatnich lat. TOP5 rodzimych produkcji, z których możemy być dumni

2022-04-29 16:20 Natalia Nowecka

Które polskie filmy warto obejrzeć? Dziś wyłoniliśmy dla was 5 nowych produkcji znad Wisły, które zasługują na szczególne wyróżnienie. To tytuły, z których zdecydowanie możemy być dumni.

Choć dla wielu polskie kino to wciąż durne komedie romantyczne i twory filmopodobne autorstwa Patryka Vegi, rodzima kinematografia ma nam naprawdę wiele do zaoferowania. Dziś postanowiłam pochylić się nad ostatnimi dokonaniami polskich filmowców i wyłonić dla was 5 tytułów, z którymi KONIECZNIE powinniście się zapoznać.

ZOBACZ TAKŻE: Polskie filmy i seriale, które odniosły sukces za granicą. Niektóre tytuły mogą zaskoczyć!

Najlepsze polskie filmy ostatnich lat - TOP5

W trakcie researchu, ku mojemu jakże pozytywnemu zaskoczeniu, odkryłam, że wyłonienie zaledwie 5 polecajek nie jest w tym przypadku tak proste, jak początkowo mogło się wydawać. Postanowiłam zawęzić pole poszukiwań do ostatnich 5 lat (zatem w powyższej galerii znajdziecie wyłącznie filmy debiutujące w latach 2017-2022) i nawet to nie ułatwiło znacząco sprawy.

Niech zatem mój dylemat poświadczy za dobry stan polskiej kinematografii. Zmuszona powinnością wyłoniłam jednak listę 5 Top of the Top polskich filmów ostatnich lat (podkreślam, że czysto subiektywną). Znajdziecie ją w galerii w górnej części artykułu.

ZOBACZ TAKŻE: TOP10 najdroższych polskich filmów. Który tytuł zajął pierwsze miejsce?

Sonda
Lubisz oglądać polskie filmy?

Jak dobrze znasz najpopularniejsze polskie filmy?

Pytanie 1 z 10
Jak ma imię główna bohaterka filmu "365 dni"?
Kadr z filmu 365 dni
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE