Wściekłe psy

i

Autor: EAST NEWS

Najlepsze filmy gangsterskie w historii kina. Tytuły, które warto obejrzeć

2021-12-08 12:12

Czasami mamy ochotę pokibicować tym złym. Uwielbiamy brutalne historie i złodziejskie porachunki. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej najlepszym filmom, w których królują pieniądze, gangi i brudne interesy. Oto najlepsze gangsterskie produkcje w historii kina. Największe klasyki, obok których nie można przejść obojętnie.

Najlepsze filmy gangsterskie w historii kina. Tytuły, które warto obejrzeć. Dlaczego tak bardzo lubimy złodziejaszków i mafijnych bossów? Co mają w sobie filmy gangsterskie, że wszyscy lubimy je oglądać? To są historie, których nie chcielibyśmy nigdy doświadczać, ale mimo wszystko jesteśmy zwyczajnie ciekawi, jak może wyglądać życie na przestępczej ścieżce. Napady na bank, narkotykowe kartele, czy rodzinne gangsterskie porachunki potrafią trzymać w napięciu, a jednocześnie wzbudzać lęk. W światowej kinematografii pojawiło się wiele świetnych produkcji, które dzisiaj są uważane za kultowe. Przedstawiamy niektóre z nich poniżej.

Ojciec chrzestny

Absolutna klasyka gangsterskiego kina. Ojciec Chrzestny to amerykański dramat, który swoją premierę miał w 1972 roku! Produkcja została ogłoszona najlepszym filmem wszech czasów i zdobyła nawet trzy oscarowe statuetki. Starzejący się Don Corleone postanawia wyznaczyć swojego następcę, który stanie na czele rodzinnej mafii. Spadkobiercą rodzinnego imperium ma być jego starszy syn. Ostatecznie ten zaszczyt spotyka Vito Corleone. Popularność mafijnej historii sprawiła, że film doczekał się dwóch kontynuacji. Reżyser zapowiedział, że w 2022 roku rodzina Corleone ponownie pojawi się w kinach, tylko w odświeżonej wersji.

Sonda
Czy lubisz oglądać gangsterskie filmy?

Wściekłe psy

Quentin Tarantino zrobił kawał dobrej roboty. Stworzył film o napadzie, w którym... nie ma napadu. W sumie to napad jest, ale nie został pokazany. Akcja ma miejsce po nieudanym ataku na salon jubilerski. Rabusie domyślają się, że mają w ekipie zdrajcę i wspólnie próbują go znaleźć. To jednak nie jest takie proste, ponieważ się nie znają. Genialny film z gwiazdorską obsadą. To po prostu trzeba znać.

Pulp Fiction

Kolejna propozycja od Quentina Tarantino, a w niej John Travolta i Samuel L. Jackson. Cała historia to gangsterska opowieść z odrobiną czarnej komedii. Fabuła jest wielowątkowa i opowiedziana w stylu charakterystycznym dla Tarantino. Dużo przemocy, płatni mordercy, mafijne zlecenia, żona gangstera i mistrzowska gra aktorska. Czego chcieć więcej?

Chłopacy z ferajny

Film Martina Scorsese to jedna z najważniejszych gangsterskich produkcji. W obsadzie genialny Ray Liotta, Robert De Niro i Joe Pesci, który zdobył Oscara za swoją drugoplanową rolę. Historia opowiada o potężnym gangsterze, pod którego skrzydła weszli Henry i Tommy DeVito. Obaj szybko uczą się nowych reguł panujących w mafii. Szybko przyzwyczajają się do przemocy i ogromnych pieniędzy z przestępczego świata.

Człowiek z blizną

"Człowiek z blizną" to genialna historia bezlitosnego gangstera, w którego wciela się Al Pacino. Tony Montana, razem ze swoim najlepszym kumplem przybywają do wielkiego Miami i wspólnie zaczynają pracować dla narkotykowej mafii. Jeden z nich w pewnym momencie staje na czele gangsterskiego imperium.

ESKA XD #037 - GENZIE, WIEDŹMIN, ELIF, STOCH