Nadciąga kolejny polski hit? Adaptacja książki Zygmunta Miłoszewskiego zmierza na ekrany. Co już wiemy?

2022-05-26 12:58 Natalia Nowecka
Jak zawsze - film na podstawie książki Zygmunta Miłoszewskiego
Autor: Wydawnictwo W.A.B. Jak zawsze - film na podstawie książki Zygmunta Miłoszewskiego

"Jak zawsze" Zygmunta Miłoszewskiego doczeka się filmowej adaptacji. Prace już ruszyły, a my poznaliśmy pierwsze szczegóły. Co już wiemy o produkcji?

Zygmunt Miłoszewski to jeden z najbardziej uznanych i najpopularniejszych współczesnych pisarzy znad Wisły. Dwie jego powieści - "Uwikłanie" i "Ziarno prawdy" - zostały już przeniesione na ekran. Teraz czas na kolejną i padło na głośne "Jak zawsze". Prace nad adaptacją już ruszyły, a my tymczasem poznaliśmy nazwiska twórców i zarys fabuły!

Jak zawsze - o czym będzie film na podstawie książki Zygmunta Miłoszewskiego?

"Jak zawsze" to ironiczno-romantyczna komedia, traktująca o losach małżeństwa seniorów z Warszawy. W wyniku splotu dziwnych okoliczności bohaterowie dostają szansę przeżycia swojej młodości raz jeszcze - budzą się bowiem w swoich młodych ciałach w 1963 roku. Przed nimi ponowna możliwość pokierowania swoim losem. Czy pójdą innymi drogami? To się okaże.

Jak donosi Stowarzyszenie Filmowców Polskich, reżyserem filmowego "Jak zawsze" jest Sebastian Pańczyk, który pracuje na bazie scenariusza autorstwa Bartosza Blaschke. Za produkcją stoi dom produkcyjny DOBRO, powstały z inicjatywy Piotra Sikory, współzałożyciela Platige Image i i reżysera filmów reklamowych Sebastiana Pańczyka.

ZOBACZ TAKŻE: Polskie komedie z ostatnich lat, które są naprawdę śmieszne. Te filmy Was rozbawią!

Jak zawsze - kiedy premiera adaptacji książki Zygmunta Miłoszewskiego?

Niestety, na obecną chwilę nie ujawniono choćby przybliżonej daty premiery filmowego "Jak zawsze". Biorąc jednak pod uwagę fakt, iż prace nad produkcją dopiero ruszyły, debiutu możemy spodziewać się najwcześniej w 2023 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Najgorsze filmy oparte na książkach. Ekranizacje i adaptacje, o których wolelibyśmy zapomnieć

Sonda
Lubisz filmowe adaptacje książek?

Jak dobrze znasz najpopularniejsze polskie filmy?

Pytanie 1 z 10
Jak ma imię główna bohaterka filmu "365 dni"?
Kadr z filmu 365 dni
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE