Emigracja: nowy polski serial już wkrótce na CANAL+ Online [fabuła, obsada, premiera]

i

Autor: materiały prasowe CANAL+ Emigracja: nowy polski serial już wkrótce na CANAL+ Online [fabuła, obsada, premiera]

Nadchodzi kolejny świetny polski serial? „Emigracja” już wkrótce trafi na CANAL+

2023-01-11 16:44

„Emigracja” zapowiada się jako nieoczywisty i odważny projekt, który do poważnego tematu podchodzi z przymrużeniem oka i komediowym zacięciem. Szykuje się najzabawniejszy polski serial ostatnich lat?

„Emigracja” to nadchodzący serial CANAL+, bazujący na twórczości popularnego, a zarazem tajemniczego pisarza Malcolma XD. Twórcy postanowili opowiedzieć nam o problemie emigracji w komediowym stylu, kreśląc historię dwóch chłopaków z małego miasteczka o wybitnym talencie do pakowania się w kłopoty. Zarówno fabuła, jak i obsada pozwalają oczekiwać, że czeka nas dobra zabawa i naprawdę porządna produkcja z rodzimego podwórka.

„Emigracja” – nowy polski serial już wkrótce na CANAL+ Online

Jak Malcolm i Stomil poradzą sobie z wyprowadzką z małego miasteczka do bardzo Wielkiej Brytanii? Biorąc pod uwagę ich brak ogarnięcia i tendencję do utraty kontroli nad własnym życiem możemy być pewni, że będzie zabawnie. Twórcy tego 10-odcinkowego serialu obiecują, że czeka nas zderzenie naszej małomiasteczkowości z kosmopolitycznym Londynem, dużo absurdalnego humoru i przezabawnych dialogów, oraz ujmujących bohaterów. „Emigracja” ma odczarować trudny temat i trafić do kilku pokoleń – nie tylko do generacji Z, ale również do boomersów, którzy doświadczyli pracy za granicą na własnej skórze.

To wymagający projekt. Nie dość, że podchodzimy do trudnego zagadnienia w komediowy sposób, to mierzymy się także z oczekiwaniami fanów książki Malcolma XD. Na dodatek serial ma filmową narrację, co nie ułatwia przedsięwzięcia w kategoriach produkcyjnych – przyznała Dorota Kośmicka, producentka kreatywna Jake Vision DGA Studio.

Zdjęcia do serialu powstawały w wielu ikonicznych londyńskich lokacjach (jak Buckingham Palace, Piccadilly Circus, Chinatown, czy Hyde Park), a do obsady zaangażowano aktorów z różnych krajów, w tym z Anglii, Szkocji, Holandii, Niemiec, Chin, Czech, Ameryki i Portugalii. Nie zabraknie też oczywiście polskich gwiazd – na ekranie zobaczymy między innymi Tomasza Włosoka, czyli jednego z najbardziej obiecujących aktorów swojego pokolenia, a także Paulinę Gałązkę (znaną z „Dziewczyn z Dubaju”), Michała Balickiego, Adama Bobika, Jarosława Boberka, Katarzynę Bujakiewicz i Piotra Trojana.

„Emigracja” – o czym dokładnie opowie serial?

„Emigracja” to historia dwóch nieco szalonych chłopaków, którzy zostają zmuszeni do opuszczenia swojego miasteczka, gdzie największą atrakcją są coroczne obchody Dni Agrestu i wyjazdu zarobkowego do Londynu. Powiedzenie jednak, że trasa nie idzie zgodnie z planem, byłoby bardzo łagodnym określeniem tego, co się później dzieje. Bohaterowie już na samym początku rozdzielają się w wyniku zakrapianej imprezy. Dalsza podróż utkana jest plejadą cudacznych postaci. Widz znajdzie wśród nich: tirowców, cygańskich handlarzy kamperów, anarchistów squattersów, ukrywających się przed polskim wymiarem sprawiedliwości recydywistów czy pracowników klubu go-go.

Autor pierwowzoru brał czynny udział w powstawaniu ekranizacji – był nawet współscenarzystą i praktycznie nie schodził z planu zdjęciowego.

To raczej nietypowe dla scenarzysty, żeby pojawiał się codziennie na planie zdjęciowym. A mimo to byłem tam i każdego dnia konsultowałem z reżyserem i aktorami dane sceny czy dialogi. Przyznam, że to niesamowite uczucie, gdy widzisz jak postaci i wydarzenia, które wymyśliłeś nagle ożywają. I mają twarze takich znakomitych aktorów jak Tomek czy Michał. Myślę, że efekt końcowy zadowoli nie tylko moich fanów – wyznał Malcolm XD.

Premiera „Emigracji” już w marcu na kanale CANAL+ Premium oraz serwisie CANAL+ online.

Polskie seriale popularne za granicą | To Się Kręci #6