Msza święta ONLINE i TV 24.05.2020 - TRANSMISJA NA ŻYWO. Gdzie i o której oglądać?

2020-05-24 13:35
Msza święta
Autor: pixabay.com Msza święta

Msza święta w telewizji na żywo i online ponownie w takiej formie. Gdzie obejrzeć nabożeństwo w niedzielę, 24.05.2020? Władze znoszą kolejne obostrzenia, ale nie dotyczą one zgromadzeń publicznych, więc po raz kolejny nie pójdziemy licznie do kościołów. Mszę świętą będziemy mogli przeżywać za pośrednictwem telewizji i internetu. Plan transmisji na żywo znajdziecie poniżej.

Msza święta 24.05.2020 ONLINE i TV - gdzie obejrzeć na żywo? Na początku przypomnijmy, że od 13 marca w Polsce obowiązuje zakaz zgromadzeń publicznych. Co za tym idzie, wierni nie mogą licznie gromadzić się w kościołach. Obecnie w kościele może przebywać 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. Władze w Polsce ostrożnie znoszą kolejne obostrzenia, a organizacja zgromadzeń publicznych trafiła do ostatniego, 4 etapu odmrażania gospodarki. Na zniesienie tego zakazu będziemy musieli poczekać jeszcze co najmniej kilka tygodni. Trzeba jednak pamiętać, że nieobecność na mszy nie jest grzechem. W marcu episkopat udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnych nabożeństwach. Co więcej, władze kościoła zachęcają zainteresowanych do oglądania mszy online bądź w telewizji. Poniżej prezentujemy plan transmisji z mszy świętej 24.05.2020.

Msza święta w telewizji

Wierni będą mogli obejrzeć niedzielną mszę świętą za pośrednictwem telewizji. Będą one transmitowane:

  • 7:00 TVP1 - Msza św. z Sankturarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
  • 9:00 Polsat News - Msza św. ze Świą­ty­ni Opatrz­no­ści Bo­żej w Warszawie
  • 9:30 TV TRWAM - Msza św. z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
  • 10:30 Polsat Rodzina - Msza św. dla dzieci
  • 10:55 TVP1 - msza św. z Jasnej Góry
  • 13:00 TVP Polonia - Msza św. z Bazyliki Katedralnej pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Sandomierzu

Msza święta online

Msze święte emitowane w TVP1 można oglądać za darmo w internecie na stronie WP Pilot - po wcześniejszym zarejestrowaniu się w serwisie. Stream online z nabożeństw będzie udostępniony także na stronach tvnwarszawa.pl, tvn24.pl oraz onet.pl. Msze święte na żywo transmitowane są także w serwisach YouTube i Facebook. 

Film S. Latkowskiego "Nic się nie stało". Wojewódzki grozi pozwem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE