Foto

i

Autor: eska.pl/cinema Ilustracja zastępcza

Moja krew (2009) KINO

2010-02-01 22:59

Boks i miłość...ciekawe połączenie

Igor (Eryk Lubos), to zawodowy bokser, który podczas jednej z walk zostaje poważnie ranny i musi zrezygnować z kariery. Wścieka się, gdy na swojej sali treningowej młodszy kolega dostaje jego rękawice, próbuje zatopić się w nocnym, klubowym życiu i szybkim seksie. Po kolejnych, nieudanych związkach z kobietami zaczyna myśleć o dziecku – z początku jak o kontrakcie. Do tego właśnie potrzebna jest mu przypadkowo spotkana na bazarze Wietnamka (Luu De Ly), pozornie naiwna, niedoświadczona dziewczyna, dzięki której Igor zadziwiająco się jednak zmieni.

"Moja krew" to film brutalny i poetycki równocześnie. Budzi sprzeczne emocje i nikogo nie pozostawia obojętnym... Czy wam się spodoba? Zapraszamy do kina!

Odtwórca głównej roli, Eryk Lubos otrzymał w tym roku nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego, przyznawaną najlepszym aktorom młodego pokolenia.
Obok Eryka Lubosa na ekranie m.in. Stanisława Celińska, Krzysztof Kolberger i Roma Gąsiorowska. Pojawia się też Marek Piotrowski, dziewięciokrotni mistrz świata w kick-boxingu, przypomniany niedawno przez Jacka Bławuta w dokumencie „Wojownik”.

Moja krew (dramat, obyczajowy, Holandia, Szwajcaria, Polska, 2009, 91 min)
reżyseria: Marcin Wrona


I jeszcze coś dla wielbicieli Almodovara - ediuda Marcina Wrony "Telefono" z Ewą Kasprzyk:


Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE