Młody Piłsudski - premiera. Kiedy nowe odcinki serialu historycznego TVP?

2019-12-02 14:45
Ziuk. Młody Piłsudski
Autor: screen vod.tvp.pl screen vod.tvp.pl

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości TVP postanowiło stworzyć serial, którego fabuła skupia się na młodych latach Józefa Piłsudskiego. Pilotażowy odcinek został wyemitowany już dwukrotnie - 11 listopada 2018 oraz 2019 roku. Kiedy będzie można obejrzeć następne odcinki serialu? Telewizja Polska w końcu wyznaczyła ostateczną datę!

Młody Piłsudski - premiera. Kiedy będziemy mogli obejrzeć serial historyczny TVP? Ta produkcja zapowiada się naprawdę imponująco. Fabuła - jak wskazuje tytuł - będzie skupiać się na młodzieńczych latach Piłsudskiego. Serial rozpocznie się w momencie, gdy główny bohater ma 19 lat. Premiera serialu już się odbyła, a kiedy będziemy mogli obejrzeć kolejne odcinki serialu TVP Młody Piłsudski?

Młody Piłsudski - o czym jest serial?

Serial przedstawia historię grupy spiskowców usiłujących walczyć z caratem. Główny bohater to oczywiście Józef Piłsudski, którego poznajemy, gdy ma zaledwie 19 lat. Zostaje wówczas aresztowany ze względu na zarzut o wzięcie udziału w spisku na zamach na życie cara. W serialu poznamy bliżej jego relacje z rodziną, bratem i będziemy mogli obserwować, w jaki sposób rozwijały się w nim cechy przywódcze.

Młody Piłsudski - premiera

Pilotażowy odcinek serialu został wyemitowany na TVP1 11 listopada, w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Został on także wyemitowany rok później, 11 listopada 2019. Serial do stałej emisji wejdzie 8 grudnia 2019 roku - wówczas będziemy mogli oglądać go co tydzień w niedziele o godz. 20:15 począwszy od odcinka 2. Pierwszy sezon ma składać się łącznie z 13 odcinków.

Młody Piłsudski - obsada

W główną rolę wciela się Grzegorz Otrębski. Oprócz niego w serialu zagrali także m.in. Marek Kalita, Urszula Grabowska, Ewa Ziętek, Bronisław Sebastian Cybulski, Jan Englert.

NAJNOWSZE