Milionerzy - uczestnicy powinni mieć limit czasowy? Tego chcą widzowie!

2021-04-02 17:14 AW
Milionerzy
Autor: Materiały Prasowe

Milionerzy to do dziś jeden z najpopularniejszych teleturniejów w polskiej telewizji. Mimo że zasady programu są bardzo proste, a rozgrywka uczestnika polega właściwie wyłącznie na udzielaniu odpowiedzi na pytania, emocje w każdym odcinku są naprawdę ogromne. Z pewnością duży wpływ na to ma fakt, że główna wygrana jest rzeczywiście bardzo wysoka - w Polsce jak dotąd udało się ją zgarnąć zaledwie trzem osobom.

Milionerzy - uczestnicy powinni otrzymać limit czasu przy odpowiedzi na pytania? Okazuje się, że sporo widzów programu chciałoby, aby taka zmiana w Milionerach została wprowadzona. Powód może nieco zaskakiwać! Jak dotąd przez cały czas emisji teleturnieju w polskiej telewizji gracze mogli zastanawiać się nad każdym pytaniem przez dowolną ilość czasu. Czy to się zmieni?

Milionerzy - limit czasowy dla graczy? Tego chcieliby fani teleturnieju

Rozgrywka w Milionerach jest dosyć prosta - uczestnik otrzymuje pytanie oraz cztery propozycje odpowiedzi, do wykorzystania ma koła ratunkowe, a nad każdym pytaniem może rozmyślać dowolną ilość czasu. Mimo że z opisu teleturniej wydaje się mało emocjonujący, zarówno uczestnikom, jak i widzom przed telewizorami, niejednokrotnie podnosiło się ciśnienie - same pytania nie są bowiem łatwe, zwłaszcza te, które warte są dziesiątki i setki tysięcy złotych. Jednak wśród fanów Milionerów na facebookowym profilu teleturnieju zawiązała się dyskusja po emisji jednego z odcinków w wyemitowanych wiosną 2021 roku. Okazuje się bowiem, że fanów programu zaczyna męczyć... zbyt długie zastanawianie się nad odpowiedziami przez zawodników.

Widzowie zauważyli, że w sytuacji gdy uczestnik zachodzi naprawdę daleko i jest w stanie zgarnąć sporą sumę pieniędzy, przez fakt, iż bardzo długo zastanawia się nad zaznaczeniem każdej z odpowiedzi, a każde pytanie jest 'przegadane', odcinka nie ogląda się z takimi emocjami, jak zazwyczaj. Podobnego zdania jest wielu fanów Milionerów, którzy przychylają się do pomysłu, że każdy gracz powinien otrzymywać określoną liczbę minut bądź sekund na każde pytanie. W polskiej edycji programu jak dotąd nie było nigdy takiej zasady, jednak limit czasowy pojawił się m.in. w brytyjskiej wersji Milionerów. Wówczas uczestnik miał 15 sekund na dwa pierwsze pytania i 30 sekund na pięć kolejnych (jedynie na pięć ostatnich pytań nie było limitu czasu). Choć z pewnością jest to spore utrudnienie, niewątpliwie mocno podgrzewa emocje wśród widzów przed telewizorami. Czy sprawdziłoby się ono w polskiej wersji? Jak na razie twórcy programu nie zdradzili planów, aby jakiekolwiek ograniczenie czasowe miało zostać wprowadzone. Od początku emisji Milionerów w Polsce zmieniła się jedynie liczba pytań, progi gwarantowane oraz dostępne koła ratunkowe.

Zakochani po uszy - zwiastun. Co się wydarzy w nadchodzących odcinkach?
NAJNOWSZE