Milionerzy - rażąca wpadka w programie. Uczestniczka nie mogła udzielić poprawnej odpowiedzi!

2021-03-16 16:24 AW
Milionerzy
Autor: Materiały Prasowe

Milionerzy to teleturniej, który cieszy się w Polsce ogromną popularnością, a na antenie TVN, z pewnymi przerwami, gości już od wielu lat. Każdy odcinek z wypiekami na twarzy śledzą dziesiątki widzów, którzy nie tylko czekają na kolejną osobę, której uda się zgarnąć główną wygraną, ale także razem z uczestnikami udzielają odpowiedzi na zadawane przez Huberta Urbańskiego pytania. I właśnie dzięki temu zdarza się, że fani Milionerów są w stanie wyłapać wpadki produkcji.

Milionerzy - tak duże wpadki w programie nie zdarzają się często! Okazuje się, że w tym odcinku uczestniczka nie miała szans, aby udzielić poprawnej odpowiedzi na jedno z zadanych jej pytań. Błąd twórców nie umknął uwadze czujnych widzów teleturnieju, którzy błyskawicznie nagłośnili problem. Jak do tego doszło?

Milionerzy - rażąca wpadka w programie. Uczestniczka nie mogła udzielić poprawnej odpowiedzi!

Feralne pytanie padło w 426 odcinku programu, który w TVN został wyemitowany 15 marca 2021. Było ono za gwarantowane 40 tys. zł, a brzmiało następująco: 'Trzydziestego pierwszego dnia którego miesiąca 1859 r. po raz pierwszy zabrzmiał dzwon na londyńskiej wieży Big Ben?'. Uczestniczka otrzymała standardowo cztery propozycje odpowiedzi: A) kwietnia, B) maja, C) września, D) listopada. Dość długo zastanawiała się nad wyborem, ostatecznie postanowiła zaznaczyć A) kwietnia. Za poprawną odpowiedź uznano natomiast B) maja. Okazuje się jednak, że żadna ze wskazanych odpowiedzi nie jest prawdziwa, bo błąd leży w samym pytaniu!

Pod postem na facebookowym profilu teleturnieju nawiązała się burzliwa dyskusja w komentarzach, a widzowie zauważyli, że twórcy źle skonstruowali pytanie. Jak czytamy w jednym z komentarzy:

31 maja 1859 został ukończony zegar i tym samym wieża. Big Benem jest największy dzwon na tej wieży, a po raz pierwszy zadźwięczał 11 lipca 1859. Zatem wszystkie odpowiedzi są błędne!Twórca pytania zapewne sugerował się polską Wikipedią, na której jest błędna informacja. Proszę sprawdzić na angielskojęzycznych stronach.

Obecnie na polskiej Wikipedii znajduje się już poprawiona informacja, z której wynika, że dzwon rzeczywiście po raz pierwszy zabrzmiał w lipcu. Co więcej łatwo można sprawdzić, że artykuł o Big Benie został edytowany 16 marca, już po emisji odcinka Milionerów. Lipcową datę można znaleźć także na oficjalnej stronie Parliament of the United Kingdom. Widzowie programu mają nadzieję, że uczestniczka zostanie przywrócona do programu i dostanie jeszcze jedną szansę. Jak na razie twórcy Milionerów nie odnieśli do do całej sytuacji.

Chiny zbudowały sztuczną gwiazdę | ESKA XD - Mobmania #18
NAJNOWSZE