Milionerzy - największy oszust z teleturnieju doczekał się serialu. Tą historią żył cały kraj

2021-01-14 17:28 AW
Charles Ingram
Autor: screen youtube.com, kanał Who Wants To Be A Millionaire? screen youtube.com

Milionerzy to teleturniej, który cieszy się ogromną oglądalnością - również w Polsce. Kto z nas nie lubi w zaciszu swojego domu odpowiadać na pytania razem z uczestnikami, sprawdzać swoją wiedzę i zastanawiać się, ile sami dalibyśmy radę wygrać. W polskiej edycji programu jak na razie trzem osobom udało się wygrać milion złotych. W oryginalnej brytyjskiej wersji Milionerów na wszystkie pytania poprawnie odpowiedziało aż siedem osób, jednak jedna z nich dopuściła się największego oszustwa w historii tego programu.

Milionerzy - największy oszust z teleturnieju doczekał się serialu. Tą historią, w którą trudno uwierzyć, żył swego czasu cały kraj. Z pozoru niewinny udział w programie okazał się dokładnie przemyślaną i ukartowaną próbą oszustwa. Jak do tego doszło i w jaki sposób Charles Ingram zdołał zdobyć poprawne odpowiedzi w czasie rozgrywki?

Milionerzy - największy oszust z teleturnieju doczekał się serialu. Tą historią żył cały kraj

W 2001 roku do brytyjskiej edycji Milionerów zgłosił się Charles Ingram, emerytowany wojskowy w stopniu majora. Ingram rozprawił się ze wszystkimi 15 pytaniami, jakie były konieczne do zgarnięcia głównej wygranej i otrzymał upragniony czek na milion funtów. Niestety jakiś czas po nagraniu odcinka jego udział w programie mocno wzbudził podejrzenia producentów programu, którzy mieli poważne przypuszczenia, że Ingram oszukiwał, dlatego zgłosili sprawę na policję.

Dochodzenie wykazało, że podczas gry Ingramowi pomagała żona oraz znajomy, którzy siedzieli na widowni. Kiedy uczestnik odczytywał odpowiedzi na głos, udając, że się zastanawia, jedno z nich kasłało, gdy Ingram wymawiał prawidłową odpowiedź. Ostatecznie Ingram i jego żona zostali skazani wyrokami w zawieszeniu i nie zobaczyli rzekomo wygranego miliona funtów. Na podstawie tej niesłychanej historii powstało kilka książek oraz programów, a w 2020 roku na HBO trafił serial fabularny o całej sprawie zatytułowany Quiz. Co ciekawe, na YouTubie można też znaleźć całe nagranie z występu Ingrama w Milionerach, w którym wskazane są momenty, gdy słychać, jak otrzymuje on podpowiedzi z publiczności.

ESKA XD #014
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE