Charles Ingram

i

Autor: screen youtube.com, kanał Who Wants To Be A Millionaire? screen youtube.com

Milionerzy - największy oszust z teleturnieju doczekał się serialu. Tą historią żył cały kraj

2021-01-14 17:28

Milionerzy to teleturniej, który cieszy się ogromną oglądalnością - również w Polsce. Kto z nas nie lubi w zaciszu swojego domu odpowiadać na pytania razem z uczestnikami, sprawdzać swoją wiedzę i zastanawiać się, ile sami dalibyśmy radę wygrać. W polskiej edycji programu jak na razie trzem osobom udało się wygrać milion złotych. W oryginalnej brytyjskiej wersji Milionerów na wszystkie pytania poprawnie odpowiedziało aż siedem osób, jednak jedna z nich dopuściła się największego oszustwa w historii tego programu.

Milionerzy - największy oszust z teleturnieju doczekał się serialu. Tą historią, w którą trudno uwierzyć, żył swego czasu cały kraj. Z pozoru niewinny udział w programie okazał się dokładnie przemyślaną i ukartowaną próbą oszustwa. Jak do tego doszło i w jaki sposób Charles Ingram zdołał zdobyć poprawne odpowiedzi w czasie rozgrywki?

Milionerzy - największy oszust z teleturnieju doczekał się serialu. Tą historią żył cały kraj

W 2001 roku do brytyjskiej edycji Milionerów zgłosił się Charles Ingram, emerytowany wojskowy w stopniu majora. Ingram rozprawił się ze wszystkimi 15 pytaniami, jakie były konieczne do zgarnięcia głównej wygranej i otrzymał upragniony czek na milion funtów. Niestety jakiś czas po nagraniu odcinka jego udział w programie mocno wzbudził podejrzenia producentów programu, którzy mieli poważne przypuszczenia, że Ingram oszukiwał, dlatego zgłosili sprawę na policję.

Quiz: Na ile pytań z „Milionerów” potrafisz odpowiedzieć? Wygrałbyś milion?

Pytanie 1 z 10
Jak określa się osobę na pozór spokojną i nieśmiałą?

Dochodzenie wykazało, że podczas gry Ingramowi pomagała żona oraz znajomy, którzy siedzieli na widowni. Kiedy uczestnik odczytywał odpowiedzi na głos, udając, że się zastanawia, jedno z nich kasłało, gdy Ingram wymawiał prawidłową odpowiedź. Ostatecznie Ingram i jego żona zostali skazani wyrokami w zawieszeniu i nie zobaczyli rzekomo wygranego miliona funtów. Na podstawie tej niesłychanej historii powstało kilka książek oraz programów, a w 2020 roku na HBO trafił serial fabularny o całej sprawie zatytułowany Quiz. Co ciekawe, na YouTubie można też znaleźć całe nagranie z występu Ingrama w Milionerach, w którym wskazane są momenty, gdy słychać, jak otrzymuje on podpowiedzi z publiczności.

ESKA XD #014