Michał Żurawski: dzieci, żona, Król, wiek, wzrost, brat, Instagram

2020-11-24 16:21 AW
Michał Żurawski
Autor: WBF

Michał Żurawski: dzieci, żona, Król, wiek, wzrost, brat, Instagram - te zapytania na temat polskiego aktora ciekawią was najbardziej. Zbieramy odpowiedzi na nie w jednym newsie. Żurawski jest absolwentem Akademii Teatralnej w Warszawie, którą ukończył w 2002 roku. Na wielkim ekranie zadebiutował w 2004 roku w filmie Serce gór. Wcześniej zagrał kilka epizodycznych ról w serialach m.in. Na dobre i na złe czy Samo życie.

Michał Żurawski: dzieci, żona, Król, wiek, wzrost, brat, Instagram - te frazy na temat aktora wpisujecie w Google najczęściej. Co warto wiedzieć o Michale Żurawskim? Największą popularność przyniosły mu role w serialach Kruk. Szepty słychać po zmroku oraz Druga szansa, a także filmach Miasto 44 czy Karbala. Żurawski był także uczestnikiem pierwszej edycji Azja Express, którą wygrał.

Michał Żurawski: dzieci

Michał Żurawski ma troje dzieci - syna Klemensa oraz córkę Jadwigę z małżeństwa z Romą Gąsiorowską, a także syna Leona z poprzedniego związku.

Michał Żurawski: żona

Żoną aktora jest Roma Gąsiorowska, która także jest aktorką. Para poznała się podczas wspólnej pracy w Teatrze Rozmaitości w Warszawie, są małżeństwem od 2010 roku.

Michał Żurawski: Król

6 listopada 2020 roku premierę miał serial Król na podstawie bestsellerowej powieści Szczepana Twardocha. Michał Żurawski zagrał w nim główną rolę Jakuba Szapiro.

Michał Żurawski: wiek

Żurawski urodził się 2 lipca 1979 w Zabrzu. W 2020 roku skończył 41 lat.

Michał Żurawski: wzrost

Żurawski zalicza się do grona bardzo wysokich mężczyzn - mierzy 188 cm wzrostu.

Michał Żurawski: brat

Bratem Michała Żurawskiego jest Piotr Żurawski, który również jest aktorem. Największa popularność przyniosły mu role w filmach Kamper oraz Karbala.

Michał Żurawski: Instagram

Michał Żurawski nie prowadzi konta na Instagramie - próżno go szukać w tym medium społecznościowym. Posty z mężem wrzuca jednak czasem na swój profil Roma Gąsiorowska.

Filmy akcji - TOP 10 filmów trzymających w napięciu
NAJNOWSZE