Mateusz Damięcki

i

Autor: Artur Zawadzki/REPORTER/EastNews

Mateusz Damięcki - żona, dzieci, wiek, wzrost, filmy, rodzina, tatuaż, Instagram

2021-10-19 14:43

Kim jest Mateusz Damięcki? To polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Oprócz tego jego głos można było usłyszeć w wielu produkcjach. Co ciekawe, pochodzi z wielopokoleniowej rodziny aktorskiej, pieczętowanej szlacheckim herbem Dąbrowa. Co jeszcze musicie o nim wiedzieć? Poznajcie go bliżej.

Mateusz Damięcki - żona, dzieci, wiek, wzrost, filmy, rodzina, tatuaż, Instagram takie frazy są najczęściej wyszukiwane przez internautów. Mateusz Damięcki to znany polski aktor z filmów, seriali, a także z produkcji dubbingowych. Widzowie najbardziej kojarzą go z serialu TVP2 - Na dobre i na złe, a także W rytmie serca, Usta Usta oraz Przyjaciółki. Jego kariera aktorska rozpoczęła się, kiedy był dzieckiem, bowiem w latach 1988-1991 miał okazję użyczać swojego głosu postaci Krzysia, w bajce Nowe przygody Kubusia Puchatka. Później jego przygoda w branży filmowej nabrała tempa i nie mogło być inaczej. Mateusz Damięcki został absolwentem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, a później jego rozpoznawalność zaczęła wzrastać. Oprócz pracy aktora na planach produkcji, widzowie mogli go oglądać w 2007 roku na parkiecie Tańca z Gwiazdami. Mateusz Damięcki razem z tancerką Ewą Szabatin zdobyli 3. miejsce. Co jeszcze musicie o nim wiedzieć?

Daria niczym Amy Winehouse. Magiczne wykonanie w ESKA Live

Mateusz Damięcki - wiek

Ile lat ma Mateusz Damięcki? Aktor urodził się 19 maja 1981 roku w Warszawie. Jak łatwo można obliczyć, Damięcki w 2021 roku skończył 40 lat.

Mateusz Damięcki - wzrost

Jakiego wzrostu jest Mateusz Damięcki? Aktor jest dosyć wysoki i mierzy 181 cm wzrostu!

Mateusz Damięcki - żona

Czy Mateusz Damięcki ma żonę? Okazuje się, że aktor przez pewien czas związany był z aktorką musicalową Katarzyną Łaską. W 2010 roku poślubił natomiast tłumaczkę Patrycję Krogulską, z którą po ośmiu miesiącach się rozstał. Aktor starał się o unieważnienie ślubu kościelnego, natomiast po rozwodzie w 2018 roku ożenił się z instruktorką baletu Pauliną Andrzejewską.

Mateusz Damięcki - dzieci

Czy Mateusz Damięcki ma dzieci? Okazuje się, że aktor jest szczęśliwym tatą. Razem z żoną Pauliną Andrzejewską ma dwóch synów, Franciszka, urodzonego również w 2018 roku i Ignacego, który przyszedł na świat dwa lata później.

Mateusz Damięcki - rodzina

Mateusz Damięcki pochodzi z wielopokoleniowej rodziny aktorskiej. Jest synem Joanny (z domu Stankiewicz) i Macieja Damięckich. Co ciekawe, jego dziadkowie ze strony ojca - Irena i Dobiesław Damięccy, również byli aktorami, podobnie jak młodsza siostra Matylda. Jako ciekawostkę można w tym miejscu wspomnieć, że aktor Grzegorz Damięcki jest bratem stryjecznym aktorów Matyldy i Mateusza Damięckich. 

Mateusz Damięcki - filmy

Mateusz Damięcki został zapamiętany dubbingowo jako Krzyś z Kubusia Puchatka, nastoletni Lord Voldemort z filmu Harry Potter i Komnata Tajemnic, a także jako Sam Wilson z filmów: Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz, Avengers: Czas Ultrona i Ant-Man. Oprócz tego grał w filmach takich jak: Karol. Człowiek, który został papieżem jako Wiktor Miłosz, Nie kłam, kochanie, Kochaj i tańcz jako Wojtek, czy też Serce nie sługa jako Marek. Jeśli chodzi o seriale, widzowie znają go bardzo dobrze z Na dobre i na złe, Na krawędzi, Prawo Agaty, Usta Usta, czy też Przyjaciółki.

Mateusz Damięcki - Instagram

Mateusz Damięcki jest aktywny na Instagramie. Bez problemu znajdziemy go w aplikacji, wpisując jego imię i nazwisko lub nick @mateuszdamiecki. Aktora obserwuje tam ponad 170 tys. osób.