Mateusz Banasiuk

i

Autor: TRICOLORS/East News

Mateusz Banasiuk - wiek, żona, ojciec, teatr, wzrost, filmy, Instagram

2021-11-02 14:32

Mateusz Banasiuk to polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Pochodzi z aktorskiej rodziny i co ciekawe, może pochwalić się wieloma rolami na swoim koncie. Widzowie go uwielbiają, a to wszystko przez jego błysk w oku, zarażający uśmiech i idealne wcielanie się w przeróżnych bohaterów. Co jeszcze musicie o nim wiedzieć?

Mateusz Banasiuk - wiek, żona, ojciec, teatr, wzrost, filmy, Instagram takie frazy są najczęściej wyszukiwane przez internautów. Kim jest Mateusz Banasiuk? To polski aktor uwielbiany przez wielu widzów. W młodości trenował karate, natomiast w 2009 roku ukończył Wyższą Szkołę Filmową w Warszawie, a dwa lata później Akademię Teatralną. Co ciekawe, pierwsze kroki w aktorstwie stawiał w filmie Cisza, gdzie wcielił się w jednego z licealistów, który zmarł podczas lawiny. Ważnym momentem w jego karierze była jednak rola biseksualnego Kuby w filmie Płynące Wieżowce. Widzom najbardziej znany jest jednak z serialu Pierwsza Miłość, gdzie wcielał się przez 8 lat w postać Radka.

Oprócz tego można było oglądać jego starania w tanecznym show Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami, gdzie w 2014 roku wystąpił w parze z Hanną Żudziewicz. Dwa lata później pojawił się w muzycznym programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo, a w 2019 próbował przejść tor przeszkód w Ninja Warrior Polska. To jednak nie koniec! Aktor interesuje się pływaniem i wielokrotnie zajmował pierwsze miejsce podczas Mistrzostw Polski Aktorów w pływaniu. Ponadto w 2015 roku założył zespół rockowy Lavina wraz z Rafałem Żukowskim, Pawłem Paszczykiem i Bilguunem Ariunbaatarem,w którym co ciekawe gra na perkusji. Co jeszcze musicie o nim wiedzieć?

Top 10 komedii romantycznych. Te filmy o miłości musisz obejrzeć

Mateusz Banasiuk - wiek

Ile lat ma Mateusz Banasiuk? Aktor urodził się dokładnie 21 września 1985 roku w Warszawie. Jak łatwo można obliczyć w 2021 skończył 36 lat.

Mateusz Banasiuk - wzrost

Jakiego wzrostu jest Mateusz Banasiuk? Aktor jest wysoki i mierzy około 180 cm wzrostu.

Mateusz Banasiuk - żona

Czy Mateusz Banasiuk ma żonę? To zastanawia wiele jego fanek. Mężczyzna jest związany z aktorką Magdaleną Boczarską, z którą wziął ślub w 2019 roku. Owocem ich miłości jest syn Henryk, który przyszedł na świat 17 grudnia 2017 roku.

Mateusz Banasiuk - ojciec

Mateusz Banasiuk jest synem aktora Stanisława Banasiuka, którego większość osób kojarzy głównie z roli Andrzeja Kuczyńskiego - ojca Kingi z telenoweli Klan. Mateusz ma dwie siostry, jedną starszą i jedną młodszą o dwa lata.

Mateusz Banasiuk - filmy

Kariera aktorska Mateusza Banasiuka jest bardzo ciekawa i bogata. Okazuje się, że aktor grał w wielu produkcjach - nie tylko filmowych i teatralnych, ale również telewizyjnych. Można było oglądać w produkcjach takich haj: Pierwsza Miłość, Pod Powierzchnią, Barwy Szczęścia, Echo Serca, Miłość do Kwadratu, Na wspólnej, Ojciec Mateusz, Plebania, Prawo Agaty, Druga Szansa, Pitbull. Ostatni pies. Co ciekawe Mateusz Banasiuk wcielił się również w rolę podporucznika Tadeusza Mroza w serialu Pajęczyna, a także w postać Dawida w najnowszym filmie dramatycznym Furioza.

Mateusz Banasiuk - Instagram

Mateusz Banasiuk jest aktywny na Instagramie. Znajdziemy go bez problemu, wpisując w wyszukiwarkę jego imię i nazwisko. Aktora na ten moment obserwuje ponad 136 tys. użytkowników.