Marta Masza Wągrocka - wiek, wzrost, dubbing, Najmro, teatr, Instagram. Kim jest?

2021-09-28 15:47 kru
Marta Masza Wągrocka - wiek, wzrost, dubbing, Najmro, teatr, Instagram. Kim jest?
Autor: Bartosz KRUPA/East News

Marta Wągrocka znana także jako Masza Wągrocka to polska aktorka dubbingowa, filmowa oraz serialowa. Szerszej publiczności dała się poznać jako Tereska w popularnym tytule - Najmro. Kim jest aktorka? Oto kilka ciekawych szczegółów z jej życia!

Marta Masza Wągrocka - Najmrowiek, wzrost, dubbing, teatr, Instagram. Te hasła fani młodej aktorki najczęściej wpisują w wyszukiwarkę. Marta Wągrocka ukończyła Akademie Teatralną w Warszawie. Przez dwa lata studiowała także w Gdańsku na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej. Choć Masza ma na koncie kilka ról w produkcjach filmowych i serialowych, najlepiej znana jest z dubbingu. To ona użyczyła głosu Summer Smith w popularnej bajce Rick i Morty. Od 2017 roku można oglądać ją na deskach Teatru Narodowego. Prezentujemy więcej informacji na temat Marty Wągrockiej.

Najmro. Kocha, kradnie, szanuje - kim był Zdzisław Najmrodzki, którego zagrał Dawid Ogrodnik?

Najlepsze filmy Piotra Fronczewskiego

Marta Masza Wągrocka - wiek

Ile lat ma aktorka? Masza urodziła się 3 października 1992 roku w Warszawie. Ma teraz 28 lat.

Marta Masza Wągrocka - wzrost

Fani zastanawiają się ile wzrostu ma artystka? Marta mierzy 175cm.

Marta Masza Wągrocka - dubbing

Wągrocka to ceniona aktorka dubbingowa. Z pewnością znacie jej głos! Można usłyszeć ją w produkcjach takich jak: BoJack Horseman (jako Emily) czy Czarna Pantera (jako Nakia).

Marta Masza Wągroca - Najmro

Najmro to polska komedia w reżyserii Mateusza Rakowicza. Tereska, która zawróci w głowie tytułowego bohatera grana jest właśnie przez Martę Wągrocką. Film wyróżniony został statuetką Złotych Lwów za kostiumy.

Marta Masza Wągrocka - teatr

Poza Teatrem Narodowym Maszę możemy oglądać również w innych miejscach. Aktorka należy także do zespołu artystycznego Och-Teatru czy Teatru Muzycznego Roma.

Marta Masza Wągrocka - Instagram

Artystka chętnie publikuje zdjęcia w mediach społecznościowych. Znajdziecie ją na Instagramie pod nazwą @martamasza.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE