Marcin Król - aktor, rodzina, żona, filmy, Limanowa, ile miał lat, kim był

2021-04-26 9:41 Adrian Rybak
Marcin Król
Autor: Youtube.com/Muzeum Regionalne Limanowa

Marcin Król nie żyje - taką informację w niedzielę 25.04.2021 przekazały media. Mężczyzna od wielu lat pracował w branży filmowej. Był nie tylko aktorem, ale także reżyserem. Wystąpił w kilku znanych filmach. Ile miał lat, czy miał żonę oraz co łączy go z miastem Limanowa? Odpowiadamy na te pytania.

Marcin Król zmarł w wieku 31 lat. Smutną informację przekazała jego żona. - Drodzy znajomi i przyjaciele Marcina, z przykrością i niewyobrażalnym bólem informuję, że Marcin zmarł dzisiaj w wyniku nieszczęśliwego wypadku i mimo reanimacji. Miał 31 lat, był ojcem dwójki małych dzieci, najwspanialszym mężem. Niestety nie ze wszystkimi mogę skontaktować się osobiście. Dzisiaj o godzinie 18 w naszym domu w Laskowej ( Laskowa 532) odbędzie się różaniec, nasze drzwi są otwarte dla każdego kto razem z nami chce pomodlić się w intencji Marcina. O szczegółach dotyczących pogrzebu będę jeszcze informować - napisała na Facebooku. Jak informowaliśmy wcześniej, Marcin Król zmarł w wyniku nieszczęśliwego wypadku podczas prac remontowych w budynku w centrum Białogardu. Został przysypany przez gróz. Niestety, nie było szans na ocalenie. Kim był zmarły mężczyzna?

Krzysztof Krawczyk nie żyje

Marcin Król - żona, rodzina

Marcin Król pozostał swoją rodzinę. Był żonaty. Jego małżonką była kobieta o imieniu Magdalena. To właśnie ona poinformowała o śmierci Marcina. Para miała dwoje dzieci.

Marcin Król - filmy

Marcin Król znany był z takich filmów jak Rodowody niepokornych, Dr Jekyll i Mr Hyde wg Wytwórni A'YoY, Baśń o ludziach stąd, Drzazgi i Obława. Zajmował się także reżyserią filmu Od wschodu do zachodu słońca. Był także operatorem przy tej produkcji. Za kamerą stanął także w nagraniach Zamkniętych w Celuloidzie.

Marcin Król - Limanowa

Marcin Król urodził się w Starej Wsi w gminie Limanowa. Tam też mieszkał i pracował. Od lat był reżyserem i kierownikiem Teatru Co się stało?!. - Wyreżyserował cztery spektakle: Zołzy, Wariaci, Poczekalnię i Kandydatki na żonę, którego premiera odbyła się zaledwie przed dwoma miesiącami. Współorganizował i prowadził imprezy organizowane przez Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Ziemia Limanowska którymi były Bieg Ziemi Limanowskiej oraz uroczystości patriotyczno-religijne na górze Korab w Jaworznej - czytamy w oświadczeniu Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego "Ziemia Limanowska".

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE