Marcin Dorociński / Nieoficjalna operacja (2023)

i

Autor: Materiały prasowe Showbox

FILMY

Marcin Dorociński zagrał Szwajcara w koreańskim hicie! Obok niego aktor z "Batmana"

2023-09-04 13:05

Polak zagrał Szwajcara w koreańskim filmie obok amerykańskich gwiazd. Brzmi szalenie, ale właśnie jesteśmy świadkami kolejnej międzynarodowej kreacji Marcina Dorocińskiego. I chociaż znowu nie będzie to główna rola, to kolejny taki smaczek w zagranicznej produkcji zdecydowanie cieszy. W kogo tym razem się wcielił aktor?

Ransomed to opowieść o dyplomacie , który ryzykuje własnym życiem, aby uratować zaginionego kolegę w niebezpiecznym Libanie, współpracując przy tym z lokalnym taksówkarzem, który... nie zawsze jest uczciwy. Produkcja, która miała swoją premierę w sierpniu 2023 roku, znana jest również pod nazwą "Unofficial Operation". Projekt Kima Sung-Hoona to niezwykle dynamiczna historia z Ha Jung-Woo i Ju Ji-Hoonem na pierwszym planie. I chociaż znaczna część obsady pochodzi oczywiście z Korei, to pojawia się tutaj kilka smaczków dla fanów hollywoodzkiego kina. Co więcej, na ekranie można dostrzec również polskiego aktora!

Zagraniczne filmy nakręcone w Polsce | To Się Kręci #17

O czym jest film Unofficial Operation (Ransomed)?

Min-Joon (Ha Jung-Woo) pracuje dla rządu Korei Południowej jako dyplomata. Nie ma niczego wyjątkowego w swojej przeszłości, co by go wyróżniało. Jest za to ogromnie ambitny. Min-Joon pragnie zostać przeniesiony do pracy w Stanach Zjednoczonych, ale nie jest to takie łatwe zadanie. Dobrowolnie zgłasza się do "nieoficjalnej operacji" mającej na celu uratowanie zaginionego dyplomaty Korei Południowej, pod warunkiem, że po jej zakończeniu zostanie przeniesiony do USA. Min-Joon wyrusza na akcję do Libanu, który jest w stanie wojny domowej. Tam spotyka Pan-Soo (Ju Ji-Hoon), koreańskiego taksówkarza. Pan-Soo świetnie zna język arabski i zna ulice Libanu, ale jest także... oszustem. Czy Min-Joon będzie w stanie uratować zaginionego dyplomatę bez wsparcia swoich podwładnych? Film miał już swoją premierę za granicą, natomiast ciągle czekamy na informacje od polskich dystrybutorów w sprawie pokazania tej produkcji u nas kinach.

Ransomed / Nieoficjalna operacja (2023)

i

Autor: Screen z Instagram.com/showbox.movie Kadr z filmu "Nieoficjalna operacja"

Marcin Dorociński w koreańskim filmie. Kogo zagrał?

O tym, że Marcin Dorociński zagra w kolejnej światowej produkcji pisaliśmy już wcześniej na naszej stronie. Wszyscy spodziewali się następnej amerykańskiej roli, ale wygląda na to, że polski aktor nie zamierza się ograniczać i chce pokazać się również azjatyckiej widowni. W kogo wcielił się tym razem? W filmie "Nieoficjalna operacja" Marcin Dorociński zagrał Hayesa Saito. To szwajcarski handlarz dzieł sztuki, który ratuje filmowego sekretarza Oh Jae-seoka. Sekretarz został wcześnie porwany przez gangsterów podczas libańskiej wojny domowej. Polak znalazł się również w doborowym towarzystwie, bo w filmie pojawia się także Burn Gorman, który ma za sobą występy m.in. w "Mroczny Rycerz powstaje", "Enola Holmes", "Gra o tron" czy "The Offer". W koreańskiej produkcji wcielił się w Cartera z CIA, który jest ekspertem ds. Bliskiego Wschodu. Poniżej udostępniamy materiał, w którym panowie opowiadają o swoich rolach, a nawet możemy też zobaczyć kilka kadrów z filmu.