Małgorzata Szumowska: filmy, wiek, dzieci, mąż, Instagram

2020-08-10 16:41 aw
Małgorzata Szumowska
Autor: wbf

Małgorzata Szumowska: filmy, wiek, dzieci, mąż, Instagram - te zapytania na temat polskiej reżyserki ciekawią was najbardziej. Zbieramy odpowiedzi na nie w jednym newsie. Szumowska jest córką pisarki Doroty Terakowskiej i dziennikarza Macieja Szumowskiego. Ukończyła łódzką szkołę filmową, a pierwszym filmem, który przyniósł jej rozgłos, był film Ono, adaptacja słynnej powieści napisanej przez jej matkę.

Małgorzata Szumowska: filmy, wiek, dzieci, mąż, Instagram - te frazy na temat reżyserki wpisujecie w Google najczęściej. Co warto wiedzieć o Małgorzacie Szumowskiej? Oprócz bycia reżyserką, jest także scenarzystką i producentką filmową. Co ciekawe, była m.in. producentką głośnego filmu Larsa von Triera Antychryst.

Małgorzata Szumowska: filmy

Szumowska ma na koncie sześć filmów pełnometrażowych, do najbardziej znanych należą 33 sceny z życia, Body/Ciało, Sponsoring, Twarz czy Córka Boga, która jest pierwszym filmem anglojęzycznym reżyserki. W sierpniu 2020 roku polska komisja podjęła decyzję, że film Śniegu już nigdy nie będzie, który nakręciła wspólnie z Michałem Englertem, będzie polskim kandydatem do nominacji do Oscara 2021.

Małgorzata Szumowska: wiek

Szumowska urodziła się 26 lutego 1973 r. w Krakowie, w 2020 skończyła 47 lat.

Małgorzata Szumowska: dzieci

Szumowska ma dwoje dzieci - syna Maćka ze związku z Jackiem Drosio oraz córkę Alinę ze związku z Mateuszem Kościukiewiczem.

Małgorzata Szumowska: mąż

Pierwszym mężem Szumowskiej był Michał Englert, małżeństwo skończyło się jednak rozwodem. W 2011 roku poślubiła aktora Mateusza Kościukiewicza.

Małgorzata Szumowska: Instagram

Oficjalny Instagram Małgorzaty Szumowskiej to szumowska.m. Reżyserka poświęca wiele postów na działania społeczne i wspieranie bliskich jej kwestii.

Ludzie i Bogowie. ZWIASTUN nowego serialu TVP. Kiedy premiera?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE