po latach

Maćka z „Klanu” znają i pamiętają wszyscy! Jak dziś wygląda i czym zajmuje się Piotr Swend?

2024-06-28 18:33

Piotr Swend zasłynął jako Maciek z "Klanu". Widzowie śledzą jego serialowe losy od ponad 25 lat. Czym zajmuje się teraz i jak potoczyło się jego aktorskie życie? Jak zmienił się przez lata Piotr Swend?

Wielu widzów "Klanu" było sceptycznie nastawionych do decyzji produkcji o zatrudnieniu do obsady serialu, chłopca z zespołem Downa. Dziś jednak wiadomo, że Piotr Swend w roli Maćka zrobił w serialu niebywałą furorę. Polacy pokochali go za tę rolę. Piotr dołączył do "Klanu", gdy miał zaledwie 8 lat. Razem z innymi dziećmi z serialu, dorastał na oczach milionów widzów. Okazuje się, że nie porzucił pasji do aktorstwa. Mężczyzna spełnia swoje marzenia i trzeba przyznać, że takiej upartości w dążeniu do celu, nie jeden mógłby mu pozazdrościć. Czym zajmuje się dzisiaj Piotr Swend? Jak zmienił się przez lata? Dziś jest już dorosłym mężczyzną.

"Maciek z Klanu" zmienił się nie do poznania!. Aktor przerwał milczenie po kilku latach!

Zasłynął jako Maciek z "Klanu". Co robi dzisiaj?

Piotr Swend wciela się w rolę Macieja Kowalika-Lubicza od 1997 roku. Jest osobą z niepełnosprawnością, chorującą na zespół Downa. Maciej to adoptowany syn Ryszarda i Grażyny Lubiczów. Jego udział w serialu wzbudzał wiele kontrowersji. Na temat zatrudnienia osoby z zespołem Downa powstała nawet żywiołowa dyskusja społeczna. Serial poruszył jednak kwestie wychowania osoby z wrodzoną wadą genetyczną, niepełnosprawnością. Serialowy Maciek dojrzewa na ekranie, a jego postać przeżywa szereg wydarzeń, które dla zdrowej osoby są codziennością. Co robi dziś Piotr Swend? Od 2005 roku występuje w Teatrze 21 w Warszawie. Teatr założyła Justyna Sobczyk, która wystawia spektakle teatralne z udziałem osób z zespołem Downa. Piotr doczekał się również filmu dokumentalnego o samym sobie. Film "Podwójne życie Piotra S." powstał w 2012 roku, a jego premiera odbyła się rok później. Aktor występował również w popularnych śniadaniówkach, gdzie poruszane były tematy osób z zespołem Downa. Mało kto wie, że Piotr wcielił się również w inne role telewizyjne. W 2022 roku zagrał Grzegorza w "Ojcu Mateuszu" oraz Gucia w spektaklu telewizyjnym "10 pięter". Od 2009 roku aktywnie maluje, fotografuje i gra na pianinie. Piotr uwielbia również jazdę na rowerze i nartach, kocha taniec oraz dobrą literaturę. Trzeba przyznać, że ten człowiek chyba nigdy się nie nudzi!

Co dziś robi i jak wygląda Maciek z "Klanu"? Piotr Swend nie porzucił aktorstwa

Piotr Swend urodził się 23 sierpnia w 1989 roku w Warszawie. Karierę aktorską rozpoczął mając zaledwie 8 lat. W 2024 roku będzie obchodził 35. urodziny. Jest polskim aktorem telewizyjnym i teatralnym.

Od Ryśka z Klanu po fanatyka wędkarstwa. Tak zmieniał się Piotr Cyrwus!
Listen on Spreaker.