Lynette z Gotowych na wszystko trafiła do więzienia. Za co skazano Felicity Huffman?

2019-10-16 11:16 aw
Felicty HUffman
Autor: AP/Associated Press/East News

Amerykańska aktorka Felicty Huffman, znana przede wszystkim z roli Lynette Scavo w serialu Gotowe na wszystko, została skazana prawomocnym wyrokiem i rozpoczęła odsiadkę w więzieniu w Kalifornii. Huffman jest zamieszana w aferę łapówkarską związaną z wyższymi uczelniami w Stanach Zjednoczonych, która została uznana za jedną z największych tego typu spraw w historii.

Felicity Hffman - za co trafiła do więzienia? W maju 2019 roku FBI ujawniło odkrycie afery, która udowadnia, że ok. 50 znanych i wpływowych osób dawało łapówki. które pozwalały ich dzieciom dostać się na prestiżowe, najlepsze uczelnie w Stanach Zjednoczonych. Huffman miała zapłacić 15 tys. dolarów, aby jej córka otrzymała lepszy wynik tzw. testów SAT, które są najważniejszym czynnikiem branym pod uwagę przy rekrutacji na studia.

Felicty Huffaman - Lynette z Gotowych na wszystko trafiła do więzienia

Jak donosi The Guardian, aktorka została skazana na 14 dni pozbawienia wolności, 30 tys. dolarów grzywny, 250 godzin prac społecznych, a także rok okresu próbnego po odbyciu kary. Huffman jest pierwszą osobą skazaną w związku z aferą ujawniającą, do czego mogą posunąć się wpływowi rodzice, oraz w jaki sposób wyższe uczelnie promują bogate osoby.

Osoby zamieszane w aferę nie tylko dawały łapówki w zamian za poprawienie wyników testów, ale także m.in. płaciły trenerom, którzy mieli potwierdzić, że ich dzieci będą reprezentowały daną uczelnię w sporcie, którego często nawet nie uprawiały. Felicity Huffman miała jednocześnie zapłacić jedną z najmniejszych kwot, jakie odkryło FBI.

NAJNOWSZE