Ludzie i bogowie - sezon 2. Kiedy kolejne odcinki serialu w TVP?

2020-11-20 8:48 AW
Ludzie i bogowie
Autor: materiały prasowe

„Ludzie i bogowie” opowiada o działaniach oddziału o kryptonimie „Pazur” działającego w czasie II wojny światowej w Warszawie, w strukturach kontrwywiadu Komendy Głównej Związku Walki Zbrojnej – Armii Krajowej. Jego pierwowzorem był słynny oddział bojowy kontrwywiadu o kryptonimie „Wapiennik", który powstał w 1941r. Jednym z jego głównych zadań była likwidacja osób skazanych wyrokami sądów podziemnych.

Ludzie i bogowie - sezon 2. Kiedy kolejne odcinki serialu w TVP? Wydarzenia, o których mowa w serialu zainspirowane zostały prawdziwymi akcjami, o których głośno było w okupowanej Warszawie – od wykonania wyroku na znanym aktorze i dyrektorze teatru Igo Symie, po  spektakularny zamach na niemieckiego komisarza warszawskich przedsiębiorstw komunalnych i bezwzględnego "polakożercę"  Ernsta Dürrfelda.

Ludzie i bogowie - sezon 2. Kiedy kolejne odcinki serialu w TVP?

Głównymi bohaterami serialu są dwaj przyjaciele: dowódca „Pazura”, Leszek Zaręba (Jacek Knap) ps. „Onyks” i Tadeusz Korzeniewski (Dawid Dziarkowski) ps. „Dager”. Pierwszy – sumienny i opanowany, idzie na akcje ze stuprocentową precyzją i skutecznością. Jednak z każdym dniem rosną w nim wątpliwości, co do moralnego wymiaru takiego postępowania, a wyrzuty sumienia coraz częściej nie pozwalają mu zasnąć. Drugi, wręcz przeciwnie:  okupacyjna rzeczywistość budzi w nim coraz większe pragnienie odwetu na Niemcach, legitymuje posługiwanie się złem w imię wyższych celów. Coraz częściej zaczyna działać samowolnie, bez rozkazu, na granicy psychozy. 

Serial zadebiutował na antenie Telewizji Polskiej w jesiennej ramówce 2020 roku, a odcinki emitowane są w niedziele o godzinie 20:15 w TVP1. Pod koniec listopada 2020 serwis Wirtualnemedia.pl podał informację, że stacja planuje przedłużenie serialu na drugi sezon. Jak na razie nieznana jest jeszcze dokładna data premiery. Niestety niewykluczone, że widzowie będą musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ możliwe, że na nowy sezon trzeba będzie poczekać dopiero do jesieni 2021.

Zagraniczne filmy, które były kręcone w Polsce
NAJNOWSZE