Litera, która jest także cyfrą rzymską. Wpadka w Familiadzie zadziwiła Strasburgera!

i

Autor: AKPA Litera, która jest także cyfrą rzymską. Wpadka w Familiadzie zadziwiła Strasburgera!

HIT INTERNETU

Litera, która jest także cyfrą rzymską. Wpadka w Familiadzie zadziwiła Strasburgera!

2023-12-26 12:22

Refleks, wiedza, ale również umiejętność wygrania ze stresem - to wszystko przydaje się uczestnikom biorącym udział w Familiadzie. I zdecydowanie ta ostatnia zaleta przydałaby się jednej z uczestniczek, która w pośpiechu odpowiedziała na zadane przez Karola Strasburgera pytanie. Co tam się wydarzyło? Przekonajcie się sprawdzając już teraz!

Spis treści

  1. Wpadka w Familiadzie 2023: litera i cyfra rzymska

Litera, która jest także cyfrą rzymską wywołała duże problemy wśród uczestników popularnego teleturnieju. A zdecydowanie to nie było najtrudniejsze zadanie w historii emitowania programu. Bywały bardziej wymagające! Doskonale pamiętamy pytanie, o to, co lata chociaż nie ma silnika, czy chociażby jaki przedmiot szkolny najmniej przydaje się w życiu. I tu rzeczywiście należało się dłużej zastanowić i przede wszystkim mieć szczęście podając swoją propozycję. A z czego tym razem śmieją się internauci? W odcinku brała udział drużyna Brodaczy, którzy walczyli z ekipą Sióstr S. I to właśnie panie straciły swoją szansę na punkty w trzeciej rundzie programu.

Wpadki i tajemnice ukryte w bajkach

Wpadka w Familiadzie 2023: litera i cyfra rzymska

W trzeciej kolejności o prawo odpowiadania walczyła Pani Daria i Pan Marek. To uczestniczka z ekipy Sióstr S popisała się refleksem i szybciej kliknęła przycisk tuż po usłyszeniu pytania. Należało podać literę, która jest także cyfrą rzymską. Stres zrobił swoje i pani Daria odpowiedziała: "Pięć". Po czym Karol Strasburger mocno się zdziwił tłumacząc, że zapytał o literę. Przeciwnik z ekipy Brodaczy wyraźnie się zmylił i w ciągu trzech sekund nie wiedział, co odpowiedzieć. Później jedna z Sióstr S odpowiedziała prawidłowo i to panie walczyły o punkty. Wskazały litery: I, X, V, M, C, ale zabrakło im jednej, straciły szanse odpowiadania i pytanie przeszło na stronę rywali. Panowie nie mieli problemów i wszyscy jednogłośnie wskazali na literę "L", wygrywając 94 punkty.

Co mówimy, gdy czegoś nie usłyszymy? Przez Karola Strasburgera straciła cenne sekundy!

Familiada jest zdecydowanie jednym z najbardziej ulubionych teleturniejów Polaków. Chętnych, by wziąć udział w programie wciąż nie brakuje. Pierwszy odcinek został wyemitowany 17 września 1994 roku, więc w 2023 minęło 29-lat od kiedy teleturniej jest emitowany. We wrześniu tego roku rozpoczęto emisję 2903 odcinka. Rywalizację rodzin, ale także przyjaciół, znajomych, od samego początku prowadzi go niezastąpiony Karol Strasburger. Oryginalna wersja pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i nosi nazwę Family Feud.