Kwiat pustyni (2009) KINO

2010-03-25 21:10
Foto
Autor: eska.pl/cinema Ilustracja zastępcza

Tak niesamowite historie mogą się zdarzyć tylko...w życiu! Uwaga konkurs:)

"Kwiat pustyni" to ekranizacja bestsellerowej powieści, autobiografii top-modelki Waris Dirie.

"To niezwykła życiowa podróż. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z takimi skrajnościami w historii życia jednej osoby: dziecko pustynnych koczowników – nowojorska top modelka – niepiśmienna sprzątaczka u McDonalds’a – działaczka społeczna w ONZ. Gdyby nie autentyczność tej historii, byłaby to tylko kolejna wersja Kopciuszka" - twierdzi reżyserka filmu, Sherry Hormann.

Kiedy w wieku 13. lat Waris dowiaduje się, że zgodnie z wolą ojca ma zostać czwartą żoną znacznie od siebie starszego mężczyzny, decyduje się na ucieczkę. W środku nocy żegna się z ukochanym bratem i wykrada się z rodzinnego obozu. Samotnie, bez jedzenia i w sandałach pokonuje kamienistą pustynię, by dotrzeć do Mogadiszu, gdzie żyje rodzina jej matki. Kompletnie wycieńczona, w łachmanach i z poranionymi stopami, dociera do domu babki, cudem odnajdując go w chaotycznym labiryncie stolicy Somalii. By ochronić dziewczynę, krewni wysyłają ją do pracy w somalijskiej ambasadzie w Londynie. Po zamknięciu ambasady dziewczyna ucieka i błąka po ulicach wielkiego miasta... A potem? Jej życie potoczy się w nieprawdopodobnym wprost kierunku! Zapraszamy do kina!


Kwiat pustyni / Desert Flower (dramat, Austria, Niemcy, Wielka Brytania, 2009, 120 min)

reżyseria: Sherry Hormann
obsada: Liya Kebede, Sally Hawkins, Craig Parkinson


Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE