Kwiat pustyni (2009) KINO

2010-03-25 21:10
Foto
Autor: eska.pl/cinema Ilustracja zastępcza

Tak niesamowite historie mogą się zdarzyć tylko...w życiu! Uwaga konkurs:)

"Kwiat pustyni" to ekranizacja bestsellerowej powieści, autobiografii top-modelki Waris Dirie.

"To niezwykła życiowa podróż. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z takimi skrajnościami w historii życia jednej osoby: dziecko pustynnych koczowników – nowojorska top modelka – niepiśmienna sprzątaczka u McDonalds’a – działaczka społeczna w ONZ. Gdyby nie autentyczność tej historii, byłaby to tylko kolejna wersja Kopciuszka" - twierdzi reżyserka filmu, Sherry Hormann.

Kiedy w wieku 13. lat Waris dowiaduje się, że zgodnie z wolą ojca ma zostać czwartą żoną znacznie od siebie starszego mężczyzny, decyduje się na ucieczkę. W środku nocy żegna się z ukochanym bratem i wykrada się z rodzinnego obozu. Samotnie, bez jedzenia i w sandałach pokonuje kamienistą pustynię, by dotrzeć do Mogadiszu, gdzie żyje rodzina jej matki. Kompletnie wycieńczona, w łachmanach i z poranionymi stopami, dociera do domu babki, cudem odnajdując go w chaotycznym labiryncie stolicy Somalii. By ochronić dziewczynę, krewni wysyłają ją do pracy w somalijskiej ambasadzie w Londynie. Po zamknięciu ambasady dziewczyna ucieka i błąka po ulicach wielkiego miasta... A potem? Jej życie potoczy się w nieprawdopodobnym wprost kierunku! Zapraszamy do kina!


Kwiat pustyni / Desert Flower (dramat, Austria, Niemcy, Wielka Brytania, 2009, 120 min)

reżyseria: Sherry Hormann
obsada: Liya Kebede, Sally Hawkins, Craig Parkinson


Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE