Kuchenne rewolucje: Łódź - Palce lizać. Po rewolucji Doprawione jabłkiem. Menu, ceny, adres

2021-04-15 14:37 AW
Kuchenne rewolucje
Autor: Materiały Prasowe

Pierogarnia „Palce lizać” w Łodzi miała przyciągać polską kuchnią mieszkańców i turystów. Dla 53-letniej właścicielki lokal jest wszystkim – spełnieniem marzeń, misją i niemal domem. Pani Beata nie ma bowiem rodziny i - jak sama mówi - restauracja jest największą miłością jej życia i to jej poświęca cały swój czas. Nic więc dziwnego, że z takim podejściem swoich pracowników traktuje jak rodzinę. Tyle że pracownicy nie bardzo chcą, by im matkować. Załoga czuje się przytłoczona przez nadopiekuńczą i wszechobecną szefową.

Kuchenne rewolucje: Łódź - Palce lizać. Po rewolucji Doprawione jabłkiem. Menu, ceny, adres. Przez blisko dwa lata remont ulicy odcinał lokal od zmotoryzowanych klientów, a pandemia dodatkowo pogłębiła kryzys. Pani Beata szybko straciła niewielkie oszczędności i z miesiąca na miesiąc zaczęły piętrzyć się zaległości, a te szybko zamieniały się w coraz większe długi. Zrozpaczona kobieta zalewała się łzami, aż w końcu zdecydowała się poprosić o pomoc Magdę Gessler.

Kuchenne rewolucje: Łódź - Palce lizać. Po rewolucji Doprawione jabłkiem. Menu, ceny

Magda Gessler, która wróciła do restauracji po rewolucji, wskazała na sporo niedociągnięć. Przyznała, że jedzenie jest podobne do tego, które zostawiła, jednak nie jest takie samo. Właścicielka restauracji podkreśliła jednak, że będzie starać się odnaleźć pozostawione przez Gessler smaki. W menu Doprawionego jabłkiem z menu wprowadzonego przez Magdę znajdują się:

  • wątróbka kacza na kisielu wiśniowym - 18 zł,
  • krem z soczewicy z pieczonym jabłkiem faszerowanym fetą i daktylami, podawany z prażonymi migdałami i kiełbaską baranią - 17 zł,
  • polędwica cielęca w sosie de mi glasse z puree ziemniaczanym i musem jabłkowym - 39 zł,
  • szarlotka z bitą śmietaną i koglem-moglem - 17 zł.

Kuchenne rewolucje: Łódź - Palce lizać. Po rewolucji Doprawione jabłkiem: adres

Adres restauracji to ul. Milionowa, 55 93-113 Łódź. Jest czynna cały tydzień od godziny 11 do 19.

Kuchenne rewolucje - Magda Gessler ratuje Łódzką restaurację!
NAJNOWSZE