Kraina lodu

i

Autor: screen youtube.com, kanał Editing Is Everything screen youtube.com

Kraina lodu przerobiona na... horror! Upiorne wideo mrozi krew w żyłach

2021-05-11 16:14

Kraina lodu to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej znanych animacji Disneya ostatnich lat. Film stał się międzynarodowym przebojem i podbił serca milionów dzieci na całym świecie. Okazuje się jednak, że wystarczy trochę pracy i dobry montaż, aby uroczą, pogodną historię dla najmłodszych przedstawić jako najbardziej przerażający horror, który wystraszyłby z pewnością niejednego fana kina grozy.

Kraina lodu przedstawiona jako horror? Okazuje się, że to możliwe. Autorka pewnego kanału na YouTubie od kilku lat udowadnia widzom, że 'magia kina' istnieje naprawdę i wszystkiego, co widzimy, nie można brać za pewnik. Teoretycznie oczywiście wiemy to wszyscy, jednak filmiki takie jak ten, dobitnie pokazują, że jest tak naprawdę!

Kraina lodu przerobiona na... horror! Upiorne wideo mrozi krew w żyłach

Za tym kilkuminutowym filmikiem stoi autorka kanału Editing Is Everything, która pokazuje, w jaki sposób montuje się filmy, aby osiągnąć oczekiwany efekt. Tworzone przez nią wideo robią naprawdę piorunujące wrażenie.  Na jej kanale możemy bowiem znaleźć między innymi animacje dla dzieci zmontowane w taki sposób, aby przypominały zwiastuny 50 twarzy Greya czy też Kevina samego w domu, który wygląda jak zapowiedź filmu grozy. Bardzo dużą popularnością cieszy się także seria, w których jeden wybrany przez nią film zmontowany jest tak, że przypomina aż 7 gatunków filmowych. Na kanale można także znaleźć prawdziwie mrożące krew w żyłach wideo, w którym fragmenty obydwu części Krainy lodu przerobione są na zwiastun horroru. Filmik zmontowany jest w taki sposób, że wynika z niego, iż Elsa, która jest zazdrosna o swoją młodszą uroczą siostrzyczkę, doprowadza do wypadku, w którym Anna niemal traci życie. Mijają lata, a Elsa coraz bardziej traci kontakt z rzeczywistością... Ostrzegamy - wideo naprawdę jest przerażające!

Sexify - konkurs Netflix i Pani Tu Nie Stała