Kraina lodu - kultowa animacja ma ogromną lukę w fabule! Zauważyliście ją?

2019-06-07 13:55
Kraina lodu
Autor: Wiese/FaceToFace/REPORTER

Mimo że Kraina lodu weszła na ekrany kin w 2013 roku, nadal pozostaje jednym z najpopularniejszych i najchętniej oglądanych filmów animowanych. Zarówno mali, jak i dorośli widzowie uwielbiają historię Anny i Elsy i niezwykłej przygody, której musiały stawić czoła. Kraina lodu jest bez dwóch zdań świetnym filmem, jednak nawet bardzo dobre produkcje zaliczają czasem spore wpadki.

Kraina lodu zawiera bardzo dużą lukę fabularną, której wielu widzów nie zauważyło przez lata! Wątki przedstawione w filmie są bardzo dobrze opowiedziane i niezwykle wciągające. Jednak w historii Elsy i Anny pojawił się jeden element, który pozostawia sporo wątpliwości i wiele pytań. Zwróciliście na to uwagę?

Kraina lodu - luka w fabule filmu

Jak z pewnością pamiętają wszyscy fani tej animacji, Elsa już jako mała dziewczynka musiała ukrywać swoje magiczne moce, gdy okazało się, że mogą stanowić zagrożenie. Z tego powodu jej siostrze Annie usunięto wspomnienia, a dziewczynki zostały od siebie odseparowane. Co więcej, król i królowa podjęli decyzję o zamknięciu bram do królestwa, a ich otwarcie nastąpiło dopiero w dniu koronacji Elsy.

Można zrozumieć, że Elsa, która musiała całe życie ukrywać swoje magiczne umiejętności, była zmuszona do pozostania za zamkniętymi drzwiami. Ale dlaczego właściwie Anna nie mogła wyjść poza teren królestwa? Z fabuły wiemy, że na otwarcie bram czekała całe życie, mimo że... wcale nie musiała tego robić! Co więcej, po tym, jak usunięto jej wspomnienia, nie wiedziała o mocach Elsy, a co za tym idzie, nie wiedziała także, dlaczego bramy muszą być cały czas zamknięte. Tak naprawdę młodsza z sióstr nie musiała wcale czekać tak długo, aby rozpocząć prawdziwe życie i przestać spędzać czas samotnie.

Kraina lodu 2 - kiedy premiera?

Być może ta kwestia zostanie rozwikłana w drugiej części filmu, która wejdzie do kin już niebawem. Premiera Krainy lodu 2 zaplanowana jest na 27 listopada 2019.

NAJNOWSZE