Koszmar minionego lata - serial na podstawie kultowego horroru będzie hitem?

2020-10-15 16:10 PAP Patrycja Obarowska
Horrory tylko dla odważnych! Po tych filmach długo nie zaśniecie... [18+]
Autor: SCREEN GEMS / PERA, DIYAH / AlbumEAST NEWS Egzorcyzmy Emily Rose (2005)

Koszmar minionego lata w serialowej odsłonie?! Prace nad scenariuszem serialu właśnie trwają, a odpowiada za nie Sara Goodman, autorka takich seriali jak Plotkara i Preacher. Czy taka wersja hitu powtórzy sukces slashera? Więcej informacji o nowości na eskaCINEMA.pl!

Koszmar minionego lata w wersji serialu? Dokładnie na taką dawkę emocji mogą szykować się wszyscy miłośnicy horrorów! Sukces Krzyku Wesa Cravena, który w połowie lat 90. ubiegłego wieku podbił kina na całym świecie, zaowocował powstaniem kilku podobnych filmów operujących estetyką slashera. Bodaj najsłynniejszym z nich był Koszmar minionego lata. Teraz opowieść ta powróci w serialu realizowanym przez platformę Amazon Prime. Napisany przez scenarzystę Krzyku Kevina Williamsona Koszmar minionego lata z 1997 roku opowiada o grupie nastolatków, którzy potrącają samochodem nieznanego mężczyznę. Przekonani o tym, że on nie żyje, postanawiają wyrzucić jego ciało do morza. I obiecują sobie nigdy nie wracać do tej sytuacji, która znacząco wpływa na ich przyjaźń. Tracą ze sobą kontakt, ale przeszłość przypomina o sobie rok później. Jedna z dziewczyn dostaje bowiem krótki liścik z informacją Wiem, co zrobiłaś ostatniego lata.

 

Koszmar minionego lata - serial 

Według wcześniejszych informacji, scenariusz serialowej wersji Koszmaru minionego lata miał napisać Shay Hatten, autor scenariusza filmu John Wick 3 oraz czekającego na premierę dzieła Zacka Snydera Army of the Dead. Plany się jednak zmieniły i teraz scenariuszem serialu zajmie się Sara Goodman, autorka takich seriali jak Plotkara i Preacher.

Horrory mrożące krew w żyłach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE