Joker 2 powstanie? Zaskakujące słowa Joaquina Phoenixa

2019-10-10 15:44 aw
Joker
Autor: LILO/SIPA/SIPA/East News

Wiele wskazuje na to, że Joker w reżyserii Todda Phillipsa przyniesie Joaquinowi Phoenixowi pierwszą statuetkę Oscara. Film zbiera znakomite recenzje, a krytycy nie szczędzą pochwał przede wszystkim odtwórcy głównej roli. Joker jest także hitem w Box Office, co, zwłaszcza w przypadku filmów komiksowych, może wróżyć powstanie kolejnych części. Mimo że Joker nie jest klasycznym filmem o superbohaterach, ma bardzo duże szanse na kolejną część.

Joker doczeka się kontynuacji? Wiele osób, które miały już okazję zobaczyć film, z pewnością chciałoby zobaczyć Joaquina Phoenixa ponownie w roli arcywroga Batmana. Film Todda Phillipsa to mroczny dramat, który zupełnie odbiega od pozostałych filmów z uniwersum DC. Może jednak okazać się, że nie będzie to tylko jednorazowe odejście od kanonu filmów bazujących na komiksach.

Joker 2 powstanie? Joaquin Phoenix chciałby wrócić do roli

Joaquin Phoenix wziął udział w podcaście krytyka Rolling Stone, Petera Traversa. Travers pytał go o doświadczenia na planie, przygotowania do roli, a także o proces, który towarzyszył mu podczas wcielania się w postać Arthura Flecka. Nie zabrakło również pytania o ewentualną kontynuację Jokera. Phoenix przyznał, że prowadził z reżyserem już pierwsze rozmowy na ten temat:

Sporo rozmawialiśmy o tym, co w ogóle moglibyśmy jeszcze razem zrobić, ale także na temat tego, co można by jeszcze zrobić z postacią Jokera (...) Możliwości, w jaki sposób można jeszcze wykorzystać tego bohatera, są nieskończone

Akcja filmu dzieje się w 1981 roku, a Joker, znany jeszcze wówczas wyłącznie jako Arthur Fleck, nie jest w stanie zrobić kariery jako komik. Odklejony od rzeczywistości i wykluczony ze społeczeństwa, zaczyna powoli się od niego odwracać i burzy porządek w Gotham. Film miał polską premierę 4 października. Cały wywiad Joaqina Phoenixa z Peterem Traversem można zobaczyć poniżej:

NAJNOWSZE