Joker z Joaquinem Phoenixem uznany za arcydzieło. Pierwsze recenzje filmu

2019-09-02 16:47 aw
Joker
Autor: screen youtube.com, kanał Warner Bros. Pictures screen youtube.com

Kolejna odsłona filmu o arcywrogu Batmana, pozbawionym skrupułów psychopacie, może zupełnie zmienić nasze postrzeganie postaci Jokera. Film w reżyserii Todda Phillipsa z Joaquinem Phoenixem w roli tytułowej miał swoją premierę podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji. Jak relacjonują zagraniczne media, po zakończonym seansie otrzymał on ośmiominutową owację na stojąco.

Joker przyniesie Phoenixowi Oscara? Biorąc pod uwagę pierwsze recenzje krytyków, jest to niemal pewne. Bo nawet ci filmoznawcy, którzy nie są do końca zachwyceni produkcją (a, póki co, nie ma ich wielu), zwracają uwagę na nieprawdopodobny kunszt aktorski Joaquina. Nowa odsłona Jokera już została uznana za arcydzieło.

Joker z Joaquinem Phoenixem - pierwsze recenzje

Sam fakt, że film o postaci komiksowej, zakwalifikował się do Konkursu w Wenecji, jest dość niezwykły. Joker Phillipsa to jednak poważny dramat, skupiający się na psychice głównego bohatera. Niedostosowany do społeczeństwa mężczyzna próbuje poradzić sobie z codziennym życiem i traumatycznymi doświadczeniami. Jednak jedna zła decyzja bohatera powoduje reakcję łańcuchową, zupełnie nieprzewidzianych zdarzeń.

Jak na razie film ma ocenę 86% na Rotten Tomatoes oraz 9,7/10 na amerykańskim IMDb. Philip De Semlyen z Time Out napisał, że 'jest to najlepszy horror społeczny od czasu Uciekaj!'. David Sexton  z London Evening Standard jest zdania, że 'nikt, kto zobaczy tę wersję filmu o Jokerze, nie będzie gotowy na następną', a Raphael Abraham z Financial Times uznał film za 'ekscytujący i niepokojący, a jednocześnie przekazujący coś na temat współczesnego świata'. Kilku krytyków jest także zdania, że portret Jokera, jaki stworzył Phoenix, jest równie świetny jak ten, który mogliśmy oglądać w wykonaniu Heatha Ledgera. Czy rzeczywiście tak jest? Polscy widzowie będą mogli przekonać się o tym już od 4 października.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE