Jan Nowicki nie żyje. Aktor miał 83 lata

2022-12-07 10:41 Leon Pietrzak
Jan Nowicki
Autor: MAREK LASYK/REPORTER

Aktor Jan Nowicki odszedł w wieku 83 lat. Gwiazda polskiego kina zmarła w środę w swoim domu w Krzewencie. O śmierci artysty poinformował radny gminy Kowal, Wojciech Nawrocki.

Jan Nowicki to legenda polskiej kinematografii. Aktor zapisał się w historii wieloma popularnymi kreacjami. Zagrał prawie w 200 filmach, w tym m.in. w "Magnacie", "Wielkim Szu" i "Sanatorium pod Klepsydrą". Na ekranie zadebiutował w 1963 r. Jeżeli chodzi o debiut teatralny, to ten przyszedł po ukończeniu łódzkiej szkoły aktorskiej w 1965 r. Dostał wtedy rolę w sztuce "Zaproszenie do zamku" w Starym Teatrze w Krakowie. Jan Nowicki poza kinem miał również wiele innych zainteresowań, m.in. pisał teksty piosenek, a jeszcze 5 grudnia 2022 r. promował jedną ze swoich książek. Niestety dwa dni później pojawiła się informacja o jego śmierci.

Jan Nowicki nie żyje

Jan Nowicki jeszcze niedawno promował swoją książkę w kilku polskich miastach. Według wielu osób był w dobrej formie i jak zawsze zabawiał wszystkich anegdotami. Nie dalej, jak miesiąc temu, świętował swoje 83. urodziny. Smutną wiadomość przekazał Wojciech Nawrocki na profilu Facebook miasta Kowal, w środę 7 grudnia 2022 r. Przyczyna śmierci nie jest jeszcze znana. Aktor odszedł wieku 83 lat w swoim domu w Krzewencie.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE