Matylda

i

Autor: materiał prasowy

seriale

Jak kończy się "Matylda"? Co wydarzy się w ostatnim odcinku serialu 26.05?

2024-05-24 14:24

Wielkimi krokami zbliża się finał "Matyldy". Już w niedzielę, 26 maja, Telewizja Polska wyemituje ostatni odcinek kostiumowej produkcji, a widzowie poznają zakończenie losów Matyldy, Bodena, Tadeusza, Izabeli oraz Rubina. Co wydarzy się w finale serialu?

Hitowa produkcja Telewizji Polskiej, opowiadająca o losach zbuntowanej córki powstańca styczniowego, dobiega końca. W ostatnich tygodniach widzowie mieli okazję śledzić losy bohaterów, w których wcielali się: Maria Kowalska, Małgorzata Buczkowska, Dariusz Chojnacki, Robert Czebotar, Ireneusz Czop, Urszula Grabowska, Mirosław Haniszewski, Grażyna Sobocińska, Emmy Giegżno i Jędrzej Hycnar. Niestety wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Już w niedzielę widzowie zobaczą ostatni odcinek z ich udziałem. Co się w nim wydarzy?

Polskie seriale popularne za granicą | To Się Kręci #6

„Matylda” - jak się kończy serial?

Rubin zaczyna tracić wpływy i pozycję, którą zdobył dzięki swojej bezwzględności. Izabela, przy pomocy Adama Różańskiego, po raz kolejny postanawia uciec od męża razem z córką. Tymczasem poszukiwany listem gończym Tadeusz Biliński ukrywa się w lesie. Za schwytanie mężczyzny została wyznaczona wysoka nagroda. Stan Matyldy się pogarsza. Robert zaczyna podejrzewać, że dziewczyna jest w ciąży. Ada wraca do pracy u Różańskich i dostaje list od Wichra, w którym mężczyzna informuje ją o swoich planach. Aleksandra wreszcie bierze wielokrotnie przekładany ślub z Sokołowem. Wśród gości weselnych brakuje Adama i Izabeli, którzy wyjechali do Warszawy. Rubin planuje na nich zasadzkę.

Matylda nabiera odwagi, aby wyznać Robertowi, że jest brzemienna. Okazuje się, że nie jest to dziecko doktora. Mężczyzna nie kryje zaskoczenia, a załamana Matylda opuszcza Brzezinę. Po czasie Boden uświadamia sobie, że Bilińska mogła paść ofiarą gwałtu, i rusza na jej poszukiwania. Przy okazji doktor powiadamia o tym jej ojca, Tadeusza. Ojciec Matyldy po raz kolejny postanawia rozprawić się z Maurycym, aby ten poniósł karę za swoje czyny. Tymczasem Rubin porywa Adama Różańskiego i swoją żonę. W lesie Biliński zauważa pędzący wóz nieprzyjaciela i rusza mu naprzeciw. Pomiędzy mężczyznami wywiązuje się walka na śmierć i życie. Przypadkowy strzał trafia Izabelę, która znajduje się na wozie…