Jackass

i

Autor: VALERIE MACON/AFP/East News

SZALONE KOMEDIE

"Jackass 5" powstaje? Mają po 50 lat na karku i nie zamierzają przestać się wygłupiać

2024-04-16 12:51

Panowie z "Jackass" nie powiedzieli chyba jeszcze ostatniego słowa, a w fanach rozpaliła się wielka nadzieja na następną część. Gwiazdor szalonej serii, Johnny Knoxville, nie był wcześniej przekonany do stworzenia kontynuacji, ale wszystko wskazuje na to, że zmienił zdanie. Co więcej, zdradził nawet, że nie brakuje mu pomysłów!

Seria "Jackass" bawi, uczy, przeraża, a z każdą kolejną częścią próbuje jeszcze bardziej przekroczyć granicę dobrego smaku. I chociaż z nadejściem "Jackass Forever" mieliśmy pożegnać się już z tymi szaleńcami, to bardzo możliwe, że jednak tak szybko do tego nie dojdzie. W sumie Johnny Knoxville już wiele miesięcy temu nie wykluczał definitywnego zamknięcia tej historii, ale jednocześnie dawał widzom nadzieję, twierdząc, że wszystko będzie zależało od tego, czy będzie mu się jeszcze chciało szaleć przed kamerą na stare lata. No i patrząc na jego ostatnią wypowiedź, to chyba mu się chcę. Czy to oznacza, że naprawdę możemy doczekać się jeszcze jednej produkcji od Knoxville'a i spółki? Odpowiedź brzmi "tak", chociaż nie obejdzie się bez zmian.

Aktorzy, którzy popełnili ciężkie przestępstwa i trafili za kratki | To Się Kręci #27

"Jackass 5" powstaje, ale to nowa obsada może przejąć stery

Na wstępie warto podkreślić, że wytwórnia Paramount nie dała jeszcze zielonego światła na realizację kolejnej produkcji z serii "Jackass". To jednak wcale nie oznacza, że nikt nie myśli o nakręceniu następnej odsłony. Johnny Knoxville w niedawnej rozmowie dla ComicBook wyznał, że nie ma oczywiście wielkiego parcia na kontynuację, ale i tak powoli zbiera już pomysły na potencjalny powrót.

Produkcje "Jackass" są jak uczucie, które odczuwasz i musisz zgasić, robiąc kolejne. Nie mam parcia, ale ciągle zapisuję pomysły na nową serię i nie mogę nic na to poradzić. To silniejsze ode mnie. Mam pomysł, po prostu go zapisuję i wysyłam do siebie na maila. Piszę więc tak na wszelki wypadek, mam tego sporo, ale nie wiem czy wystarczy." - powiedział Knoxville

Aktor zdradził również, że gdyby brali się na poważnie za "Jackass 5", to chciałby skupić się na młodej obsadzie, przekazać im pałeczkę, aby nadali świeżości serii i pociągnęli ten tytuł dalej. On, razem ze starą gwardią, chcę z kolei przejść na drugi plan. Podobnie jak to zrobili poprzednio w "Forever". Przypomnijmy, że większość znanej nam ekipy jest już grubo po pięćdziesiątce, więc w tym wieku o wiele łatwiej o kontuzje. Stąd decyzja, aby dać się teraz wyszaleć młodym wilkom, które mogą przy tym przyciągnąć nową publiczność.

Gdybyśmy kontynuowali Jackass, to bardziej opieralibyśmy się na młodszej obsadzie, a starsi cofnęliby się o krok, chociaż nadal byliby częścią tego. Musiałbym się wycofać, bo neurolog powiedział, że nie mogę mieć już wstrząśnienia mózgu." - wyznał Johnny

"Jackass" maszynką do zarabiania pieniędzy

Gwiazdy serii podkreślają, że nie zdziwiłyby się, gdyby studio dało zielone światło na realizację piątej części "Jackass". W końcu seria ciągle przyciąga tłumy i przede wszystkim zarabia niezłe pieniądze. Ostatni z filmów, czyli "Jackass Forever" kosztował 10 mln, a zarobił łącznie 80 mln dolarów! Mówiąc, że zwrócił się z nawiązką, to jak nic nie powiedzieć. Pierwszy film zarobił też prawie 80 mln, drugi ponad 84 mln, Jackass 3D skromne 171 mln, a kolejny tytuł 151 milionów. Jeżeli tylko pojawi się wystarczająco pomysłów i chęci od samej obsady, to kontynuacja jest właściwie pewniakiem.