Jack Nicholson

i

Autor: BG002/Bauergriffin.com/East News Jack Nicholson ma poważne problemy zdrowotne

Gwiazdy Hollywood

Jack Nicholson ma problemy zdrowotne. Jego umysł jest w zaniku

2024-04-19 12:53

Jack Nicholson ostatni raz zagrał w filmie "Skąd wiesz" z 2010 roku. Aktor zniknął z ekranów, a ostatnio nawet z życia publicznego. Bliscy martwią się o aktora, który nie opuszcza swojego domu w Beverly Hills. Co dzieje się ze słynnym gwiazdorem Hollywood?

Jack Nicholson 22 kwietnia 2024 skończy 87 lat. Pierwszy raz na planie zdjęciowym stanął 5 maja 1955 roku, kiedy to zagrał w serialu zatytułowanym "Tales of Wells Fargo". Prawdziwy rozgłos przyniosła mu rola prawnika w filmie " Swobodny jeździec" z 1969 roku, a za rolę George’a Hansona dostał nominację do Oscara. Do 2010 roku, kiedy to postanowił przejść na zasłużoną emeryturę - zagrał w ponad 60 filmach, zdobył 3 Oscary i jest uznawany za jednego z najwybitniejszych aktorów Hollywood. Najbardziej kojarzymy go z takich produkcji jak "Lśnienie", "Lot nad  kukułczym gniazdem", "Chinatown", czy "Lepiej być nie może".

Michał Szczygieł z przytupem rozpoczął 2023 rok. Nowe Sytuacje, tylko na ESKA.pl

Bliscy Jacka Nicholsona martwią się o jego życie

Jack Nicholson od 14 lat jest nieaktywny zawodowo. Ze świata filmu wycofał się z powodu problemów zdrowotnych, które z roku na rok przybierają na sile. Gwiazdor prawdopodobnie cierpi na demencję. To choroba, która powoduje pogorszenie sprawności umysłowej, a w szczególności pamięci krótkotrwałej.

Bliscy aktora wypowiedzieli się na temat zdrowia Nicholsona na łamach serwisu Radar Online. Przyznali, że Jack nie opuszcza swojego domu w Beverly Hills, mieszka sam, a czuwają nad nim jego syn Ray oraz córka Lorraine, którzy odwiedzają go w posiadłości - "To naprawdę smutne, że tak utalentowany aktor, jak Jack, odchodzi w ten sposób" - powiedzieli znajomi aktora.