Irrfan Khan nie żyje. Indyjski aktor grał w hollywoodzkich hitach. Z jakich filmów był znany?

2020-04-29 13:36
Irrfan Khan
Autor: PHILIPPE LOPEZ/AFP/East News

W środę 29 kwietnia media obiegła bardzo smutna informacja. W wieku 53 lat zmarł słynny indyjski aktor, Irrfan Khan. Khan zdobył międzynarodowe uznanie dzięki rolom w bollywoodzkich hitach, a także wielu produkcjach, które zostały docenione przez krytyków na całym świecie. Khan cierpiał na chorobę nowotworową - informacją o postawionej przez lekarzy diagnozie podzielił się na Twitterze w 2018 roku.

Irrfan Khan nie żyje - indyjski aktor zmarł w Mumbaju 29 kwietnia 2020 roku. Jak poinformował serwis India Today, jego walka z nowotworem trwała dwa lata. 28 kwietnia aktor trafił do szpitala z powodu infekcji, niestety zmarł zaledwie dzień później. Irrfan Khan 7 stycznia 2020 roku obchodził swoje 53. urodziny.

Irrfan Khan nie żyje. Z jakich filmów był znany?

Khan wsławił się nie tylko jako aktor bollywoodzki. Do najsłynniejszych filmów z jego udziałem należy Slumdog. Milioner z ulicy, brytyjski melodramat z 2008 roku w reżyserii Danny'ego Boyle'a. Film ten zgarnął aż 8 Oscarów, w tym dla najlepszego filmu, reżysera oraz scenariusza. Irrfan Khan wcielił się w nim w funkcjonariusza policji. Khan zagrał również główną rolę w filmowej adaptacji powieści Życie Pi, która została nagrodzona 4 Oscarami.

Oprócz tego do najpopularniejszych filmów z udziałem Irrfana Khana należą Jurassic World (2015), Inferno (2016) czy Niesamowity Spider-Man (2012). Fani kina bollywoodzkiego z pewnością kojarzą go z takich produkcji jak Sunday (2008), Smak curry (2013), czy Hindi Medium (2017). Ostatni film z jego udziałem, Angrezi Medium, ukazał się w marcu 2020 roku.

Kinowe hity, które trafią do internetu. Te filmy musisz obejrzeć! #zostańwdomu
NAJNOWSZE