Irena Sendler - premiera, obsada, fabuła filmu o polskiej bohaterce

2019-10-14 13:38 aw
Gal Gadot
Autor: Steve Ross/Capital Pictures/Capital Pictures/East News

Irena Sendlerowa to niezwykła postać, która na stałe zapisała się na kartach historii. Sendlerowa zaangażowała się w pomoc Żydom podczas okupacji niemieckiej. Nie tylko niosła pomoc zamkniętym w getcie, ale brała udział w akcjach, dzięki którym udało się jej się uratować ok. 2500 żydowskich dzieci. Sendlerowa została m.in. wyróżniona odznaczeniem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata, a jej kandydatura dwukrotnie zgłaszana była do pokojowej Nagrody Nobla.

Irena Sendler - premiera, obsada, fabuła filmu o polskiej bohaterce. Irena Sendlerowa w 1943 roku została aresztowana przez Gestapo, przesłuchiwana i torturowana, jednak nigdy nie zdradziła żadnych informacji na temat uratowanych przez siebie dzieci. Co ciekawe, jej działalność w czasie wojny została nagłośniona dopiero ok. 2000 roku.

Irena Sendler - powstanie film o polskiej bohaterce

W roli głównej obsadzona została Gal Gadot, izraelska aktorka i modelka. Gadot znana jest przede wszystkim ze roli superbohaterki w serii filmów Wonder Woman. Gadot nie tylko stanie przed kamerą, ale będzie także producentką filmu o Sendlerowej. Jak podaje Variety, scenariusz na podstawie biografii Ireny Sendlerowej ma stworzyć Justine Juel Gillmer, scenarzystka, która na swoim koncie ma także m.in. scenariusz do filmu o polskim bokserze żydowskiego pochodzenia, Harrym Hafcie.

Irena Sendler - kiedy premiera filmu?

Jak na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie film trafi na ekrany kin. Z racji tego, że jeszcze nie zaczęła się produkcja, najprawdopodobniej premiera nie nastąpi się wcześniej niż w 2021 roku.

NAJNOWSZE