IO Tokio 2020 - lekkoatletyka 30.07 - o której starty Polaków?

2021-07-29 15:30 Adrian Rybak
Joanna Jóźwik
Autor: PAWEL JASKOLKA / SUPER EXPRESS

IO Tokio 2020 to bardzo ważne wydarzenie sportowe. Na Igrzyska Olimpijskie wszyscy czekają z wypiekami na twarzy. To szczególnie wyjątkowe święto dla fanów lekkoatletyki, ponieważ ta dyscyplina jest niezwykle wyróżniona. Polacy swoją przygodę na Stadionie Olimpijskim zaczną w piątek 30.07. O której startują?

IO Tokio wywołują wiele emocji. Do tej pory Polsce udało się zdobyć tylko jeden medal. Osiągnięcie należy do naszych czterech wioślarek. Jedną z dyscyplin, w której kibice oczekują dużych osiągnięć, jest lekkoatletyka. To właśnie na tych zawodach w przeszłości zdobywaliśmy złote medale. W ostatnich latach także świetnie radziliśmy sobie na mistrzostwach oraz w prestiżowych ligach. W związku z tym oczekiwania z zawodami lekkoatletycznymi na Igrzyskach Olimpijskich 2020 są bardzo duże. Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek, Marcin Lewandowski, Wojciech Nowicki - to niektóre nazwiska sportowców, którzy będą walczyli o podium na Stadionie Olimpijskim w Tokio. Kto wystartuje w piątek 30.07? Jakie to będą konkurencje? O której oglądać zmagania? Sprawdź niżej.

ESKA XD #025 - EKIPA, IGRZYSKA TOKIO, SPRZEDAWCY SAMOCHODÓW

IO Tokio - lekkoatletyka 30.07. O której startów Polaków?

  • 2:45 - eliminacje rzut dyskiem – Piotr Małachowski, Bartłomiej Stój
  • 3:25 - eliminacje 800 m - Joanna Jóźwik, Angelika Sarna, Anna Wielgosz
  • 12:25 - eliminacje pchnięcie kulą - Paulina Guba, Klaudia Kardasz
  • 13:00 - eliminacje sztafeta 4x400 m mieszana

IO Tokio - transmisja w TV i online

Igrzyska Olimpijskie 2020 to nie tylko duże wydarzenie sportowe, ale także telewizyjne. W tym roku w Polsce prawa do transmisji mają dwie telewizje - Eurosport oraz Telewizja Polska. Oznacza to, że nie wszystkie rozgrywki zostaną pokazane w telewizji naziemnej, ponieważ kanały Eurosportu są kodowane. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE