Joanna Jóźwik

i

Autor: PAWEL JASKOLKA / SUPER EXPRESS

IO Tokio 2020 - lekkoatletyka 30.07 - o której starty Polaków?

2021-07-29 15:30

IO Tokio 2020 to bardzo ważne wydarzenie sportowe. Na Igrzyska Olimpijskie wszyscy czekają z wypiekami na twarzy. To szczególnie wyjątkowe święto dla fanów lekkoatletyki, ponieważ ta dyscyplina jest niezwykle wyróżniona. Polacy swoją przygodę na Stadionie Olimpijskim zaczną w piątek 30.07. O której startują?

IO Tokio wywołują wiele emocji. Do tej pory Polsce udało się zdobyć tylko jeden medal. Osiągnięcie należy do naszych czterech wioślarek. Jedną z dyscyplin, w której kibice oczekują dużych osiągnięć, jest lekkoatletyka. To właśnie na tych zawodach w przeszłości zdobywaliśmy złote medale. W ostatnich latach także świetnie radziliśmy sobie na mistrzostwach oraz w prestiżowych ligach. W związku z tym oczekiwania z zawodami lekkoatletycznymi na Igrzyskach Olimpijskich 2020 są bardzo duże. Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek, Marcin Lewandowski, Wojciech Nowicki - to niektóre nazwiska sportowców, którzy będą walczyli o podium na Stadionie Olimpijskim w Tokio. Kto wystartuje w piątek 30.07? Jakie to będą konkurencje? O której oglądać zmagania? Sprawdź niżej.

ESKA XD #025 - EKIPA, IGRZYSKA TOKIO, SPRZEDAWCY SAMOCHODÓW

IO Tokio - lekkoatletyka 30.07. O której startów Polaków?

  • 2:45 - eliminacje rzut dyskiem – Piotr Małachowski, Bartłomiej Stój
  • 3:25 - eliminacje 800 m - Joanna Jóźwik, Angelika Sarna, Anna Wielgosz
  • 12:25 - eliminacje pchnięcie kulą - Paulina Guba, Klaudia Kardasz
  • 13:00 - eliminacje sztafeta 4x400 m mieszana

IO Tokio - transmisja w TV i online

Igrzyska Olimpijskie 2020 to nie tylko duże wydarzenie sportowe, ale także telewizyjne. W tym roku w Polsce prawa do transmisji mają dwie telewizje - Eurosport oraz Telewizja Polska. Oznacza to, że nie wszystkie rozgrywki zostaną pokazane w telewizji naziemnej, ponieważ kanały Eurosportu są kodowane. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.